- Bydlení IQ - http://www.bydleni-iq.cz -

Prosvětlení historického podkroví

Jedinečný design střešního okna a téměř dvojnásobné prosvětlení historického podkroví nabízí inovovaný typ Solara KLASIK [1] v několika variantách.

*

Střešní okna pro památkově chráněné budovy mají do interiéru přivést co nejvíce světla, ale jejich rozměr a počet je limitován úřady. Inovovaný typ Solara KLASIK [1] je vhodné historizující střešní okno – splňuje zároveň podmínky památkářů, tepelně-izolační standardy a nabízí o 83 % větší plochu skla ve srovnání s běžnou konstrukcí střešních oken. Nově se nabízí v několika variantách, výklopných či výlezových.

„Solara KLASIK jsme vyvinuli speciálně pro historické střechy, protože v rámci předpisů pro česká či německá města prosvětlí místnost téměř dvojnásobně ve srovnání s běžnou konstrukcí okna. Již 13 let toto okno dále zdokonalujeme. Je to mé oblíbené střešní okno, protože historická podkroví mě obzvláště baví.“ upřesňuje Mgr. Jakub Formánek ze společnosti Solara [2].

Památkově vstřícná řešení a technické vlastnosti střešních oken Solara KLASIK:

Ještě více světla a prostoru?

„Kdo chce prosvětlit a otevřít střechu ještě více, může se potěšit velkým prosklením Solara HISTORIK [3] – tak může např. společně s několika okny typu KLASIK umístěnými u hřebene střechy proměnit zanedbané a tmavé podkroví ve skvělé místo k životu“ doplňuje Ing. Kateřina Ryšánková, zástupce Solary pro německý trh.

*

Více informací a aktuální dění na:
www.facebook.com/KrasneBydleniVPodkrovi [4]
www.youtube.com/user/solarasro?feature=results_main [5]
www.solara.cz/reference [6]

*

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=qtTfegx8zj8 [7]

*

*

*

*

*