Chcete rekonstruovat?

16.05.2017 Interiéry

Máte v plánu rekonstrukci svého bytu? Pokud ano, je to poměrně důležitý krok, který je nutné si důkladně promyslet.

*

Komerční prezentace

*

Poradíme vám, co je dobré vzít v potaz hned na samotném počátku. Velkou roli hraje nejenom to, komu byt reálně patří, ale i jak je to s případnými společnými prostory domu – kam mohou spadat například řešení zateplení a výměny oken. Dobré je oslovit správce domu se svými dotazy, které se týkají toho, co můžete realizovat sami a kde budou nutná příslušná povolení. Pokud vám správa neodpovídá, nezoufejte. Poradíme při výměně správce bytového domu, aby byly dosazeny skutečně kompetentní osoby, se kterými už takový problém mít nebudete. Ty už celkem kvalifikovaně odpoví na všechny vaše dotazy.

Mějte jasno v tom, proč chcete rekonstruovat

Každá rekonstrukce by měla mít svůj důvod. Měli byste mít jasně promyšleno, proč vlastně plánujete rekonstrukci a čeho tím chcete dosáhnout. Důvody na rekonstrukci bytu mohou být skutečně různé. Jestliže vás zajímají ty, které dnes můžeme zařadit mezi nejdůležitější, tak sem patří:

  • Celkové zvelebení bytu
  • Změna jeho dispozic
  • Zlepšení izolačních vlastností či změna vytápění

Optimální je přirozeně situace, když váš důvod zahrnuje všechny tři body. Vždy je lepší realizovat plnohodnotnou rekonstrukci než jenom dílčí práce, které mohou v celkovém konceptu zaniknout.

Mějte orientační rozpočet

Je dobré mít jasno v tom, kolik co bude stát. Sestavte si proto orientační rozpočet. Prvotní informace vám dá firma, která zde bude pracovat. Dále k němu přidejte také cenu materiálu. Třeba to, kolik bude stát praktická vinylová podlaha značky Alsafloor, která je dnes velmi oblíbená. Další položkou jsou ale i dveře, zařízení kuchyně a vybavení koupelen, klasický nábytek, stejně jako veškeré bytové spotřebiče a elektronika. I toto jsou věci, o kterých je nutné mít ještě před rekonstrukcí jasno. Budete tak vědět, zda vám předpokládaná investice bude stačit.