*

Společnost Viabizzuno je jedna z předních designových italských značek, které v poslední době udávají směr designu v oblasti osvětlení.

Díky filosofii, jak zcela nově pojmout světlo a vytvořit z něj významný prostorový prvek architektury, obsadila přední příčky ve světě designu.

Svítidla se vyznačují propracovaností a čistotou tvarů, důraz je kladen především na světlo samotné, na inovativní architektonické nápady.

Při návrzích Viabizzuno spolupracuje s mnoha významnými designéry a architekty ze všech částí světa, jako jsou Peter Zumthor, Claudio Silvestrin, Jean Nouvel, Kengo Kuma nebo David Chipperfield. Po světě se nachází 23 Viabizzuno showroomů, např. v Miláně, Barceloně, Londýně, Mnichově, Římě, Madridu, a v neposlední řadě také v Praze.

Viabizzuno, zejména jeho majitel a designér Mario Nanni, je také významným poradcem a návrhářem v oblasti světelné projekce a podílí se na projektech předních děl světové architektury, jako jsou například:

Gaudi center, Reus, Spain 2007; Porsche museum, Lohseplatz, Hamburg 2008; Peter Zumthor’s house and atelier, Haldenstein, Switzerland 2007; Giuseppe Verdi theatre, Cesena 2003; Kilometro rosso, Brembo, Bergamo 2007; Vals thermale, Switzerland 2004 Thermometers of light in Zabalburu square, Bilbao 2008 a mnoha dalších.

Výrobní program společnosti je rozdělen na dvě kolekce svítidel.

Kolekce „For m“ představuje technická svítidla, architektonické osvětlení pro interiér a exteriér; kolekce „Alvaline“ se zaměřila na dekorativní osvětlení interiérů. Koncept obou kolekcí je vyjádřen logem společnosti: bílou plochou protínající dvě linie, přesná a elegantní vertikální linie For m a šikmá „neuctivá“, ironická Alvaline, která porušuje pravidla. Průsečík obou linií je zastoupen UpO (Ufficio progettazione Ombre), skupinou 45 stálých designérů, jejichž slogan zní: „Navrhování je pro nás způsob, jak si vytvořit vztah se životem, navrhování je další forma slovesa milovat“.

V našem pražském showroomu vám poskytneme špičkový servis zahrnující světelně technické návrhy, 3D vizualizace, zakreslení do CAD výkresů, konzultace s architekty a projektanty elektro včetně návrhů inteligentního řízení osvětlení budov. Volíme vždy individuální přístup k dané zakázce, navrhujeme nekonvenční pohled na design tak, abychom nebyli jen ti, co navrhují osvětlení, ale abychom se stali tvůrčími členy týmu spolu s architektem a investorem.

Výsledkem by vždy mělo být řešení, které se neopakuje a dává našim zákazníkům punc exkluzivity daného řešení.