+
Společnost Solara s.r.o. je český výrobce střešního prosklení. Specializuje se na vývoj, výrobu a montáž střešních oken, ateliérových prosklení, střešních balkonů a výstupů. Jedinečným know-how firmy je výroba velkoplošných odsuvných střešních prosklení Solara PERSPEKTIV.
+
„Vývoj produktů Solara je založen na 25leté přímé zkušenosti a pravidelných inovacích. Díky tomu nabízíme propracovaná a individuální řešení střešního prosklení – s nápadem a vysokou užitnou hodnotou. Jsme pružní a rádi realizujeme i nestandardní či ambiciózní představy uživatelů prostor, projektantů i architektů. Z časté spolupráce s ústavy památkové péče vznikla řada výrobků učených přímo pro historicky cenné budovy.
+
Naše služby jsou komplexní: zjistíme situaci na stavbě, navrhneme konstrukci prosklení i optimální návaznost do stávajícího střešního pláště, prosklení vyrobíme, dodáme a namontujeme. Máme svůj design oken, vyvíjíme a používáme nekomplikované ovládání s vysokou užitnou hodnotou a zaměřujeme se na celoroční tepelný komfort – řešíme složení trojskla, materiály i technologii použitou pro vlastní zasklení a profilaci rámů oken. Již několik sezón směřujeme k tomu, abychom svými produkty změnili běžnou představu o klimatu v podstřeší: v létě přehřáto, v zimě prochladlo.
+
Vyrábíme z prořezávaného masivu dřeva, které považujeme za nejvhodnější materiál díky úrovni vnitřních povrchových teplot profilů, estetické hodnotě (dřevo tradiční, zdravé, krásné), vysokému modulu pružnosti a téměř neomezeným tvarovým možnostem. Dřevo nám umožňuje vyrábět lichoběžníková, trojúhelníková, oblá či kruhová prosklení. Pečlivě dbáme na jeho kvalitu i zpracování – máme v rukou celý proces od výběru kmenů, zrání a sušení až po prořezávání vhodných kusů pro daný výrobek.
+
Výrobní areál firmy je situován jižně od Prahy. Je charakteristický rozvojem místních brownfields (renovace původních zemědělských budov a zázemí), ekologickým přístupem (šetrné výrobní technologie, zpracování kmenů z lokálních zdrojů, vytápění prostor dřevným odpadem, kultivace okolí areálu) a růstem strojové vybavenosti. Profilujeme se jako partner pro moderní střešní prosklení – nízkoprostupová, krásná, vyráběná zakázkově.“
+
Ing. Petr Formánek, ředitel společnosti