Interiér bytu v Brně

14.10.2019 Rekonstrukce

Václav Navrátil, Jan Sedláček / SENAA
/ V rámci hrubé stavby došlo k proměně celého interiéru bytu v novostavbě developerského projektu.

*
Na začátku nás investor požádal o radu, nelíbilo se mu umístění vany
v koupelně bytu 3+kk. Jednalo se o byt v novostavbě developerského projektu.

Při první prohlídce se ukázalo, že prostor koupelny není plně využit. Měla zde být malá vana a pouze jedno umyvadlo. Navrhli jsme vyměnit malou vanu za velkou, umístit ji do čela koupelny a přidat ještě sprchu a umyvadlo navíc. Důležité jsou pro nás kvalitní materiály, proto jsme navrhli nahradit keramický obklad za velkoformátové kamenné desky a nad vanu umístit podsvícený onyx.

Investor celkově nebyl spokojen s nabízeným standardem bytu. Proto jsme se domluvili na proměně celého interiéru. V rámci hrubé stavby jsme zvětšili průchod do obytné části a umístili sem velké prosklené dveře ze surové oceli. Prostor se otevřel a prosvětlil. Také jsme přestavěli příčky, vytvořili niku na vestavnou skříň, a tím jsme podstatně rozšířili úložné prostory.

Kuchyňskou sestavu jsme navrhli na míru. Pracovní plocha je z masivní dubové desky, skříňky jsou v bílém matném laku. Jako sjednocující prvek jsme do linky zakomponovali onyx. Zajímavým detailem je zapuštěné čiré sklo nad pracovní deskou.

Pečlivě jsme vybírali podlahy. Místo navrženého vinylu jsme do obytných místností umístili podlahy dřevěné, do koupelny a chodby kamenné. Přírodní materiály jsou odolnější, lépe vypadají a důstojněji stárnou.

Důležité jsou také povrchy stěn a stropů. V celém bytě jsou použity tradiční přírodní kletované omítky s viditelnou kresbou. Klíčem ke kvalitnímu bydlení jsou také detaily. V interiéru jsou použity atypické bezfalcové dveře a obklady zapuštěné do omítky. Standardní plechové radiátory před okny do lodžie jsme nahradili za topení integrované do dubové lavice.

Autorská zpráva
Foto David Korsa