Byt pro Radka

02.10.2020 Rekonstrukce

Jakub Vlček, Pavel Lejdar, Jan Gabriel / ARTIKUL architekti
/ Změnou dispozice a návrhem interiéru z kvalitních materiálů vznikl moderní městský byt odpovídající požadavkům současného mladého muže.

*
Pro mladého klienta a současně kamaráda jsme navrhli moderní městský byt
v pražských Dejvicích. Zadáním nám bylo kompletně navrhnout interiér, který bude mít dlouhou životnost, bude z kvalitních materiálů a z nábytku a prvků od českých výrobců, současně s maximálním využitím přírodních a teplých materiálů.

Byt prošel významnou změnou dispozice a kompletní rekonstrukcí včetně rozvodů TZB. Z původního obývacího pokoje a sousední ložnice vznikl velký obytný prostor s kuchyní a jídelnou, jehož výhodou je orientace k jihu. Bývalá severní kuchyň, která neměla s obývacím pokojem přímé propojení, se stala pracovnou. Nová ložnice se přesunula do klidnější polohy, do pokoje nejdále od vstupu, přitom s okny k vhodnějšímu východu.

Vstupní předsíň má po přestavbě příjemnější obdélníkový půdorys (namísto úzkého tvaru písmene L), kde je dostatek prostoru k umístění nábytkové sestavy na odkládání oděvů a obuvi. Vhodnějšího uspořádání této části bytu se dosáhlo přestavbou koupelny a WC. Vzájemnou záměnou získala koupelna čistou a funkční podobu; nemusí tu být kotel, který je ve zvětšené toaletě uschován v sestavě skříněk s nikou na umyvadlo.

Většinu zařízení bytu jsme řešili atypovým nábytkem.

Autorská zpráva
Fotografie Lukáš Hausenblas