Půdní vestavba Kamenická

06.11.2013 Půdní byty

Radka Zedníková, Eva Bradáčová / OOOOX
Velký půdní byt v Praze vznikl spojením dvou menších, jeho centrem se stala velká obytná kuchyně, místo setkávání celé rodiny.

*

Velkorysý prostor pro bydlení vzniknul spojením dvou půdních bytů, které prošly nepříliš zdařilou rekonstrukcí na počátku 90. let. Domovní výtah ústí přímo do vstupní haly bytu a ještě více umocňuje komfort, který je klientovi k dispozici.

Těžištěm celého bytu se stává obytná kuchyně, svým umístěním fungující jako komunikační uzel, místo setkávání, viditelná po většinu pohybu celým bytem. Dominantním materiálem této části je cementová stěrka na podlaze, které dal rozlehlý prostor dobře vyniknout. V obývacím pokoji, vedoucím na prosluněnou terasu, byla jako zjemňující prvek použita mozaika Merbau, ta se objevuje také na pracovní desce kuchyně a jídelním stolu, který byl pro klienta navržen jako solitér, a materiálově propojuje jednotlivé části spodního podlaží.

Horní patro se soukromými ložnicemi a výstupem na další střešní terasu je propojeno schodištěm, které jsme si vzhledem k velikosti prostoru mohli dovolit jako monolit a do jeho útrob umístit technickou místnost. Masívní kubická hmota schodiště je při výstupu oddělena lehkou ocelovou podestou od horních podlaží. Skleněné zábradlí je v celém průběhu kotveno skrytě tak, aby vynikla jeho lehkost.

Celková plocha 285 m2

Autorská zpráva
Foto Martin Zeman

+

+

+

+

+

+

+


+

+

+

+