Dívčí pokoj

05.07.2019 Nábytek, doplňky

Vlado Hrivňák, Zuzana Šarmanová, Kvetoslava Ovčiariková / No-A
/ Pokoj poskytuje kromě pracovních a úložných prostorů také soukromá zákoutí
pro sestry s desetiletým věkovým rozdílem.

*

Ve spolupráci s Terezou Zbořilovou – dcerou investorky – a výtvarníkem Václavem Kočím jsme zrealizovali pokojík dvou sester. Výsledkem jsou dva spací „bunkry“, velký pracovní prostor a skryté úložné prostory. To vše výtvarně podtrženo elektrizující nástěnnou malbou.

Prostorové řešení pokojíku je velice jednoduché, soukromá zákoutí pro obě dívky vznikla navržením patrové postele. Pracovní prostor je umístěn pod oknem. Úložné prostory jsou zčásti skryté pod horní postelí a zčásti v komodě na protější volné stěně.

Výtvarní ráz pokojíku vytváří nástěnná malba, která se rozpíná přes tři stěny pokoje. Její návrh vznikl v naší kanceláři na základě brainstormingu mezi naším týmem, Terezou a Vaškem. Inspirací pro Terku byla malá série obrazů Rains z Vaškovy tvorby. Barevnost a tvar nábytku je stěně podřízen, textilie
a doplňky na stěnu navazují. Zvolená skladba barev ve výsledku působí živě,
a zároveň vyváženě. Díky odvaze investorky a vytrvalosti dcery-realizátorky (tvorba stěny trvala více než dva pracovní dny), vzniklo za poměrně malý peníz autentické umělecké dílo.

A co bylo zadáním? Navrhnout dívčí pokoj pro sestry s desetiletým věkovým rozdílem jako kombinaci jednoduchého designu a princeznovského koberce. Holt, ne úplně všechno se povedlo…

Spolupráce: konzultace výtvarného řešení – Václav Kočí, realizace – Vít Dvořák, realizace nástěnné malby – Tereza Zbořilová.
Cena realizace cca 100 000 Kč.

Autorská zpráva
Foto Bára Zbořilová /
Designphoto.cz