Ještěd f kleci 15

14.03.2016 Soutěže

Tradičně se na závěr zimního semestru sešla na půdě liberecké Fakulty umění a architektury skupina porotců, aby ohodnotila práce studentů za uplynulý půlrok.

*

Letošní Ještěd f kleci byl již patnáctý v řadě a organizátoři se při této příležitosti rozhodli pozvat i porotce ze zahraničí. Z Německa dorazil architekt Mirko Baum, z polské Wroclawi Roman Rutkowski, dále pak architekti Nicol Gale a Elan Fessler a v roli porotce se na svou alma mater vrátil výtvarník Richard Loskot.

V průběhu dne porotci hodnotili práce oborů architektura a urbanismus
a environmentální design. Čekání na večerní slavnostní vyhlášení bylo možné zkrátit si prohlídkou výstavy všech vítězných projektů, které dosud cenu Ještěd f kleci získaly. Role moderátora večera se ujala jedna ze zakladatelek soutěže Jitka Pucandlová.

Porota se po náročném výběru shodla na sedmi nominacích a třech oceněných projektů. První místo a s ním i putovní soška Ještěd f kleci patří Jiřímu Gulbisovi (Ateliér Suchánek/Janoš) za diplomovou práci Kulturní náměstí Úštěk, druhé místo získal Patrik Koval´ (Ateliér Fránek/Raková) za Kláštor
v Zdislave a třetí místo obsadil Vojtěch Stoklasa (Ateliér Suchomel/Šaml)
s návrhem Vize Zálabí.

Mezi nominovanými byly projekty Oxygen Home Krakow Barbory Slavíčkové, Rašelinové lázně Jizerka Libora Šenekela, tři projekty On the Edge od Samuela Nekoly, Michaely Kohoutkové a Jany Šmejkalové, Hvězdárna na Jizerce Daniely Míkové, Ženská věznice Velké Přílepy Martina Málka, dále pak Úštěcké svahy jižní Martina Holby a projekt Hrádek nad Nisou Jiřího Valenty, Anny Cisarikové a Světlany Devyatkiny.

Vedle porotců hodnotila práce v průběhu večera i veřejnost. Nejvíce zelených lístečků, a tedy i první místo získal ateliér Jana Stolína PROSTOR S.

Soutěž Ještěd f kleci proběhla pod záštitou x-fatul spolek absolventů a přátel školy a za finanční podpory společností Schüco, BAUplus a Graphisoft Archicad. Věcné ceny věnovaly společnosti Mamacoffee, Papelote a Master&Master.

Tisková zpráva

*

Vítězný projekt a další oceněné či nominované projekty představíme podrobněji v příštích dnech.

*

*

*

*

*