Lasagneria

01.10.2018 Rekreace, relaxace

mar.s architects
/ Prostor restaurace je charakteristický velkými výlohami a prosvětleným interiérem. Dříve se tu nacházela prodejna potravin.

*

Bistro specializující se na italské lasagne se nachází v Korunní ulici na Královských Vinohradech v Praze. Prostor o velikosti 62 m2, ve kterém se dříve nacházela prodejna potravin, je charakteristický svými velkými výlohami
a prosvětleným interiérem.

Veškeré složky lasagne jsou připravovány přímo v bistru, a to jednak v kuchyni propojené s prostorem restaurace velkým otvorem, ale také přímo na pultu, který tvoří ústřední prvek bistra.

Důležitou součástí vizuálního řešení interiéru jsou dvě horizontály – podlaha
a strop. Na podlaze je použita kombinace dubových vlýsků mořených do tmavého odstínu a skládaných do klasického stromečku a bílých obkladů
a dlažby stejného rozměru. Ta je vklíněna do dřevěné podlahy a přechází do provozně více namáhaných částí bistra včetně stěny za pultem. Pod stropem je vytvořen poloprůhledný podhled z několika kilometrů černého provázku, který tvoří nepravidelnou síť. Mezi obě výrazné roviny je vestaven atypický nábytek ze světle mořené překližky. Celý interiér je doplněn osvětlením Edisonovými žárovkami a tematickou grafikou od studia molokowall.

Produkty:
element interior – dodavatel stavby a interiéru, atypický nábytek
Ton – židle

Autorská zpráva
Foto Jakub Skokan a Martin Tůma / BoysPlayNice

*

*

*

*

*