Systém Novatop na veletrhu Dřevostavby

23.01.2015 Ekologie

Jeden výchozí materiál spojuje expozici architektonického ateliéru Prodesi, realizační firmy Domesi a výrobce stavebního systému Novatop. Představí se ve dnech 11.–14. února na veletrhu Dřevostavby.

*

Vzájemně propojené stavby, které vzniknou v poměru 1:1, jsou rozděleny na abstraktní část, ve které budou návštěvníci procházet výřezem obřího stromu a reálné futuristické dřevostavby ze  systému Novatop, která prezentuje
a charakterizuje stavby Domesi. Obě části budou v horním patře propojeny lávkou symbolizující partnerství obou firem.

Dřevostavby se za poslední dobu staly rovnocennou stavební technologií
a významnou součástí hlavního stavebního proudu. Nyní mají v dobrém smyslu slova našlápnuto přebrat pozici ideového i technického lídra celého stavebnictví. Nesmí však usnout na vavřínech. Proto považujeme podobné vizionářské projekty za klíčové
,“ míní architekt Pavel Horák, jeden z majitelů společnosti Domesi.

První část obývaná firmou Domesi je reálnou futuristickou stavbou ze systému Novatop. Dokazuje, že dům ze dřeva nemusí být jen pravoúhlý kvádr. Dynamický tvar, výrazné konzoly a další prvky odkazují ke snaze Domesi být na špičce jak po technické, tak estetické stránce. Vnitřní vybavení této expozice je od progresivních českých výrobců, kteří si vysloužili uznání nejen doma, ale i ve světě.

Druhá, abstraktnější část stavby, je pojata výtvarnou formou a prezentuje zábavným způsobem širokou paletu výrobního systému Novatop, který se za poslední roky stal univerzálním komplexním systémem včetně možnosti CNC opracování dřeva a zajímavých interiérových prvků, např. ve formě akustických panelů. Uvnitř této expozice se návštěvník nenásilnou formou seznamujete s celým sortimentem Novatop. Z odstupu naopak vnímá celkovou estetickou kompozici, kdy na první pohled není cítit surovost jednotlivých stavebních elementů.

Zajímavosti k expozici

  • Celá expozice v poměru 1:1 vyroste na holešovickém Výstavišti za rekordních 72 hodin.
  • Interiér části Domesi je koncipován ve spolupráci s progresivními českými výrobci, kteří si vysloužili uznání jak doma, tak v zahraničí. Kolekci ložnicového nábytku Mamma zapůjčila společnostJitona, sedací nábytekje z kolekce společnosti TON a společnost Brokis se prezentuje modely Capsula, Shadows, Ballons, Muffins.

Salon dřevostaveb je nesoutěžní přehlídka kvalitní moderní architektury ze dřeva. Formou výstavy, přednášek, projekcí a odborné literatury nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího, co v tomto oboru za poslední rok vzniklo. Přehlídka má těžiště na veletrhu Dřevostavby. Po zbytek roku se pak výstava pravidelně představuje i v dalších městech České republiky a na Slovensku. Přehlídka Salon dřevostaveb je určena především široké veřejnosti, které se snaží zprostředkovat spektrum informací o rychle se rozvíjejícím odvětví dřevostaveb. Setkávají se zde také architekti a odborníci nejen z České republiky, ale z celého světa. V uplynulých letech jsme měli možnost setkat se zde s architekty z Kanady, Norska, Rakouska, Finska a Belgie. Záštitu nad touto přehlídkou udělila Česká komora architektů.

Tisková zpráva

*

Více informací naleznete www.domesi.cz.