Vzdělávací kurz STAVAŘI KLIENTŮM

vysvětlí účastníkům celý proces stavby domu

kucirek

V Havlíčkově Brodě proběhl 26. dubna jednodenní vzdělávací kurz STAVAŘI KLIENTŮM, který vysvětluje dnes velice složitý a drahý postup při stavbě, nebo rekonstrukci rodinného domu. Na účastníky čekalo šest částí, ve kterých pochopili, jak pracovat s celkovým rozpočtem, jak vybrat pozemek, nebo dům k rekonstrukci, co obsahuje a kolik stojí architektonická studie a stavební projekt, kdy řešit hypotéku, dotace
a stavební povolení a na závěr, jak vybrat stavební firmu a jak postupovat při realizaci.

Stavařina je dnes obrovsky složitá a vztahy mezi stavaři a investory nejsou dobré. Lektor a spoluzakladatel kurzu Ing. arch. Roman Kučírek z architektonické kanceláře 3K Architects vysvětluje důvod. „Stavaři ve většině případů neumí lidem vysvětlit, jaké kroky je čekají, kolik to bude stát času a peněz a v jaké kvalitě to předají. Lidé si pak myslí, že za málo peněz dostanou nejvyšší kvalitu. To je jádro problémů“.

Kurz je v rámci České republiky unikátní. Ing. arch. Kučírek doplňuje: „Na internetu je mnoho webů a diskuzí, kde sehnat projekt, jak postavit dům, ale lidé se v tom vůbec nevyznají a opakují pořád stejné chyby. Vzdělávací kurz popisuje celý proces krok za krokem. Vysvětluje levné projekty, drahé projekty, stavbu na klíč, stavbu svépomocí a mnoho dalšího. Zkrátka všechny kroky, aby se v tom lidé vyznali. Takto uceleně se to lidé nikde nedozví“. Lektor Ing. arch. Roman Kučírek se vzděláním z Velké Británie, Spojených států amerických a s pracovními zkušenostmi z České republiky ale i Švýcarska v rámci jednoho dne celý proces vysvětluje na příkladech z praxe.

Na kurzu účastníci ocenili příklady z praxe, diskuzi a dostatek prostoru na dotazy, které se týkaly přímo jejich domů, projektů a realizací. To vše účastníci probrali u společného oběda a na konci si odnesli checklist, ve kterém dostali vše přehledně sepsané.

Více informací a možnost přihlášení najdete na webových stránkách https://www.stavariklientum.cz/

Ing. arch. Roman Kučírek
kucirek {at} 3karchitects(.)cz
724 757 694