Krbová kamna pro teplo domova

16.11.2012 Vytápění, větrání, úprava vzduchu

Krbová kamna opět nabývají na popularitě. Nejen že s nimi ušetříte, protože jejich provoz je levnější než topení plynem nebo elektřinou, ale navíc se stanou příjemným doplňkem interiéru.

*

Komerční prezentace

*

V dnešní uspěchané době si chceme všichni dopřát příjemný odpočinek. Tak proč nezkusit relaxaci u krbových kamen. Poskytují teplo příjemné i na pohled, oheň v interiéru je velmi působivým prvkem pro pocit „tepla domova“.

*

Topení bez námahy
Pokud po krbových kamnech toužíte, ale nechce se vám do nich průběžně přikládat, zaměřte se na peletová krbová kamna. Ta jsou totiž téměř samoobslužná. Například kamna Almeria disponují 32kilovým zásobníkem, který naplníte peletami, na displeji navolíte požadovanou teplotu i čas, kdy mají kamna topit, a pak už si jen můžete užívat příjemného tepla, třeba se skleničkou dobrého vína.
Krbová kamna na pelety jsou vytápěním ekonomickým, pohodlným
a ekologickým. Pelety totiž neobsahují žádná chemická pojiva nebo jiné špatné látky. Navíc lze popel z pelet využít jako ekologické zahradní hnojivo.

*

Tradiční, nebo plechová kamna
Pokud se však těšíte na vůni dřeva, sáhněte po kamnech s plechovým pláštěm nebo kachlovým obkladem. Plechová kamna se rychle nahřejí, a tak nemusíte dlouho čekat, až se začne místností linout teplo. Kachlovým kamnům to sice trvá o chvíli déle, ale na druhou stranu kumulují teplo delší dobu. Optimální se tak jeví například plechová kamna s kachlemi po stranách. Pokud navíc zvolíte kamna od renomovaných značek, jako jsou například HAAS+SOHN, Romotop či Thorma, které nabízí společnost Mountfield, můžete si být jisti, že jsou kachle vyráběny tradiční metodou, a proto je každý kus originál. Při výběru dále záleží na tom, zda chcete vytápět jen místnost, ve které jsou kamna instalována, nebo zda chcete teplem z kamen zaplavit celý dům či byt. Jestliže toužíte mít krbová kamna jako hlavní zdroj vytápění, kupte si krbová kamna s teplovodním výměníkem, která napojíte na stávající rozvody topení.

www.mountfield.cz