Střešní dveře pro pohodlný výstup na terasu

23.09.2014 Okna, dveře, vrata, zimní zahrady, Střechy, fasády

Střešní terasy jsou super! I ta nejmenší dodá podkrovnímu bytu novou dimenzi a otevře ho zcela novým možnostem užívání – grilování, slunění, zahradničení… A to třeba i uprostřed města.

*

Komerční prezentace

*

Jak se ale na takovou terasu pohodlně dostat? Solara nabízí výstupy na terasu ze šikmých i plochých střech. Od jednoduchých výklopných až po luxusní odsuvné. Různá řešení střešních dveří si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii referencí.

Posuvné střešní dveře Solara PERSPEKTIV jsou luxusní, na míru vyráběná odsuvná střešní prosklení. Vypadají jako velká střešní okna zabudovaná na úroveň podlahy. Umožňují nejen pohodlný výstup na terasu, ale ve větším formátu či kombinaci s fixně prosklenou částí přinášejí do interiéru také velkorysé prosklení a atraktivní designový prvek. Konstrukčně se celá plocha prosklení odsouvá nad krytinu střechy či nad pevně prosklenou část. Posuvný systém je vhodný nejen pro šikmé, ale i pro ploché střechy, které k vybudování terasy přímo vybízejí.

Velmi komfortní výstup na terasu nabízejí také střešní balkonové dveře Solara OPEN. Ty jsou určeny k výstupu ze střechy, která je šikmá až k podlaze,
a skládají se z výklopně-kyvného střešního okna a do strany otevírané spodní části. Jedná se o cenově dostupný typový výrobek. Pro střechy s podezdívkou jsou určeny střešní balkonové dveře Solara DOR. Oba typy opět přinášejí kromě možnosti výstupu i nadstandardní prosvětlení interiéru a perfektní výhled.

Pro obslužný výstup na střechu nebo do míst, kde jsou velká prostorová omezení, doporučujeme střešní okna otevíraná do strany Solara SIDE či Solara KLASIK – moderní repliku kominického výlezu, která je určena pro historicky chráněné budovy.

Pokud máte možnost terasu na střeše vybudovat, můžeme vám ji jen doporučit. Když se v rámci naší práce pohybujeme po střechách, často jsme překvapeni, jak zajímavá zákoutí se všude skrývají a jak krásný a netradiční je pohled na město z výšky.

Přejeme vám krásné bydlení pod střechou!
Pro více informací navštivte www.solara.cz/reference či www.facebook.com/KrasneBydleniVPodkrovi.

Ing. Kateřina Ryšánková
Solara s.r.o.

*

Video: střešní dveře Solara OPEN
Video: posuvné střešní dveře Solara PERSPEKTIV

*

*

*