Solara KLASIK / malá střešní okna s velkým sklem

27.08.2014 Okna, dveře, vrata, zimní zahrady, Střechy, fasády

Speciální střešní okna Solara KLASIK zkonstruovaná pro maximální plochu skla při zachování stavebního rozměru 60 x 60 cm – limitu památkových úřadů – přinášejí skutečných 83 % prosklené plochy navíc.  

*

Komerční prezentace

*

Centra historických měst bývají často pod přísným památkovým dohledem
a při rekonstrukcích domů je třeba dodržovat stanovená pravidla. To je také případ fotografované židovské čtvrti v Třebíči, kde byla k prosvětlení mnoha střech použita střešní okna Solara KLASIK.

Střešní okna Solara KLASIK navazují na původní kominické výlezy a jsou určena pro památkově chráněné budovy. Při zachování historického vzhledu splňují současné tepelně izolační standardy. Profily rámu a křídla jsou v zákrytu a ovládací klička je vysunuta na nerezové kotvě před sklem okna. Touto speciální konstrukcí je docíleno maximální prosklené plochy, která spolu s dobře provedeným ostěním zvládne i v takto malém formátu velkoryse prosvětlit interiér podkroví.

Tří základní typy – čtvercové okno Solara KLASIK, prodloužené okno Solara KLASIK Lungo a v horní části půlkulaté okno Solara KLASIK Rondo – se otevírají do strany a jsou vybaveny štěrbinovou ventilací a pomocným pístem pro snadné a plynulé otevírání. V zakázkovém provedení je možné i otevírání na horních závěsech. Okna jsou vyrobena z autentických materiálů – interiérové části z masivu dřeva, vnější oplechování je možné zvolit z několika druhů plechů – mědi, titanzinku (třeba i předzvětralého) či hliníku v libovolné barvě.

*

Více fotografií naleznete na www.solara.cz/reference, další inspiraci na www.facebook.com/KrasneBydleniVPodkrovi.