Podkroví s velkým posuvným střešním oknem

09.04.2014 Okna, dveře, vrata, zimní zahrady, Střechy, fasády

Na začátku byla nepoužívaná stará půda, po rekonstrukci útulný
a perfektně prosvětlený podkrovní byt propojený s okolím – díky zakázkovým
střešním oknům Solara.

*

Komerční prezentace

*

Podkroví se nachází v centru Mnichova a my jsme stavbu poprvé navštívili v době, kdy půda byla jen holým prostorem se starým krovem. V rámci rekonstrukce architekt naplánoval do obývacího pokoje velké posuvné střešní okno Solara PERSPEKTIV a jako „druhý“ únikový východ (dle německých stavebních předpisů) střešní balkonové dveře Solara OPEN. Dveře vtipně doplnil o mini terasu na arkýři – krásný prvek, který dodal podkrovnímu bytu další rozměr. Majitelé si tak za pěkných dní užívají vzduch, terásku, výhled
a pocit prostoru.

Materiálové provedení oken jsme přizpůsobili střeše. Veškeré venkovní plechování je vyrobeno v titanzinku a zafalcováno do titanzinkové krytiny, na přání zákazníka jsou z interiéru dřevěné rámy oken opatřeny vysokotlakým nástřikem v bílé barvě.

Posuvné střešní prosklení bylo navrženo jako čtyřdílné z důvodu prostorových omezení na střeše – větší křídla by se neměla kam odsouvat. To zároveň přineslo i finanční úsporu, jelikož pevně prosklená krajní pole jsou méně nákladná. Výsledná velká plocha prosklení velkoryse prosvětluje celý interiér. A uznejte sami, dovedete si představit příjemnější místo pro čtení knihy?

Ing. Kateřina Ryšánková za Solara s.r.o.

*

Více fotografií naleznete na www.solara.cz/reference, další inspiraci na www.facebook.com/KrasneBydleniVPodkrovi.

Na video se můžete podívat na www.youtube.com.