Luxusní posuvné střešní prosklení

02.04.2015 Okna, dveře, vrata, zimní zahrady, Střechy, fasády

Výjimečné střešní okno Solara s opravdu velkými posuvnými plochami. Design, trojité zasklení, chytré stínění i řešení posuvných částí jsou výsledkem konzultací Solary s majitelem-architektem.

*

Komerční prezentace

*

Podívejme se nejprve prostřednictvím videa do podkrovního bytu s výjimečným prosklením.

„Dnes jsme okna poprvé otevřeli, a je to super. Dosud jsme jen tušili, jaké to bude, a je to fantastické!“ píše majitel o svém novém systému posuvných oken Solara, zcela českém výrobku, který se často objevuje i na střechách Mnichova, Berlína či Vídně. „Jsme rádi, že jsme byli součástí tohoto výjimečného projektu.“

Posuvné střešní prosklení Solara PERSPEKTIV propojuje podkroví s okolním světem nad střechami a otevírá prostor jedinečným způsobem. Velké plochy prosklení se dají odsunout do strany nad pevně prosklené části a z bytu lze vytvořit exkluzivní venkovní posezení nad střechami.

Po odsunutí prosklení se dá pohodlně vyjít na venkovní terasu, která podstatně rozšiřuje užitnou plochu podkrovního bytu.

Nerezový systém posuvu po jachtařských ložiscích umožňuje snadné manuální ovládání i při takto velké ploše okenních křídel. Ekologický a rozumný přístup k výrobě střešního prosklení je znát především u hlavního materiálu profilů –
v regionu těžené borovicové dřevo.

Posuvné střešní prosklení Solara PERSPEKTIV je opravdu velké, a zároveň úsporné střešní okno. Trojskla s vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi řeší zimní chlad, naopak (zatím nedokončené) vnější zastínění terasy textilními „motýly“ zabrání pronikání letního horka do bytu.

Celá zakázka byla do detailu plánována s majitelem podkroví a architektem
v jedné osobě, výsledek dopadl k oboustranné spokojenosti.

Střecha jako kabriolet s posuvným střešním prosklením Solara PERSPEKTIV – chytré a promyšlené řešení.

Solara s.r.o.

JEDINEČNÉ REFERENCE | KRÁSNÉ BYDLENÍ V PODKROVÍ | VIDEA SOLARA

*

*

*

*