Velkoplošná prosklení střech

20.06.2011 Okna, dveře, vrata, zimní zahrady, Přestavby, Střechy, fasády

Bydlení v podkroví již dávno není nouzovým řešením, dobře postavené podkrovní byty přinášejí každodenní exkluzivní zážitek mezi střechami nad okolním světem. S dostatkem prostoru a světla, s volným výhledem.


+

Komerční prezentace

+

Individuální pojetí interiéru

Běžným prosvětlením podkroví jsou sériová střešní okna. Existují však i jiné možnosti střešního prosklení, které nabízejí víc než jen nezbytnou funkčnost, světlo a větrání. Na míru vyráběná velkoplošná prosklení přinášejí především nesrovnatelné vizuální otevření prostoru, velkorysý výhled a možnost individuálního pojetí interiéru.

Tradice střešního prosklení

S výrobou střešních oken a prosklení na míru má společnost Solara s.r.o. téměř 25leté zkušenosti prověřované od roku 2005 také přísným německým trhem. Tým Solary ví, že se vyplatí zákazníkovi naslouchat a realizovat jeho mnohdy nestandardní či ambiciózní představy. Touto cestou vznikl mimo jiné i top-produkt portfolia firmy, velkoplošné posuvné střešní prosklení Solara PERSPEKTIV.

Střecha jako kabriolet

Prosklení působí velkoryse, i když je zavřené, ale pravý účinek přijde až ve chvíli, kdy se okenní křídla lehce odsunou stranou, zmizí z výhledu a naskytne se neopakovatelný pohled na okolní horizont. Za krásných dní si tak můžete vychutnávat pocit z volného prostoru třeba i uprostřed města.

Solara PERSPEKTIV je zakázkový produkt – velikost, dělení polí i směr posuvu se vždy řeší individuálně podle přání uživatele či záměru architekta a možností stavby.

Systém posuvu vyvinutý pro exponované povětrnostní podmínky střech je vyroben z nerezi a umožňuje lehký a plynulý manuální posuv (nebo ovládání na elektrický pohon). Profily prosklení jsou vyráběny z výběrového borovicového prořezávaného masivu, vnější oplechování z hliníku, mědi či dalších materiálů. K zasklení jsou často kromě dvojskel používána speciální energetická trojskla (Ug=0,5 W/m2K), která spolu s konstrukcí okna zaručují tepelný komfort v podkroví po celý rok.
Rozměrná odsuvná křídla je možné kombinovat s pevným prosklením, čímž lze docílit nadstandardní velikosti při rozumných nákladech. Při zabudování na úroveň podlahy je možné prosklení využívat rovněž k výstupu na střešní terasu.

Počítejme komplexně

Všechny zakázkové prvky střešního prosklení, zejména ateliérová a posuvná ateliérová prosklení vypadají na první pohled nákladně. Pokud ale srovnáte například celkové náklady sestavy střešních oken – trámové výměny, práce na zateplení prvků mezi okny a jejich SDK obložení (nehledě na organizování a kontrolu všech navazujících prací), pak již rozdíl není velký, a přínos ateliéru je nesrovnatelně větší.

Celoroční tepelný komfort

Energetická úspornost a tepelný komfort v interiéru jsou u střešního prosklení zásadními otázkami. Testování hodnot tepelných prostupů Uw je samozřejmostí, odbornost dodavatele se ale projeví zejména při řešení detailů, jako je přímé napojení pojistné hydroizolační folie střechy na rám prosklení, používaná technologie zasklení pro snížení tepelných mostů na přechodu sklo-rám, apod.

„Zaměřujeme se na celoroční tepelný komfort – řešíme složení trojskla, materiály i technologii použitou pro vlastní zasklení a profilaci rámů oken. Již několik sezón směřujeme k tomu, abychom našimi výrobky změnili běžnou představu o klima v podstřeší: v létě přehřáto, v zimě prochladlo,“ komentuje rozvoj Jakub Formánek, člen rodinného vedení firmy Solara.

Bydlení pod střechami má nepochybně svůj půvab a je jen na stavitelích, aby tento vyjímečný potenciál chytře využili a dokázali si vytvořit opravdu kvalitní podkrovní bydlení – prostorné, prosvětlené a plně funkční.

+

Více informací, fotografií a inspirace naleznete na www.solara.cz.