- Bydlení IQ - http://www.bydleni-iq.cz -

Posuvná okna pro ploché i šikmé střechy

Prosvětlení a otevření střech s vysokým standardem designu a kvality  

*

Komerční prezentace

*

Tento text je zaměřen na současné možnosti využití potenciálu střešních prostor. Dobře navržené prosklení střechy při současných technologiích dává místnostem prostor a jedinečnost při zachování celoročního tepelného komfortu. Podstřešní prostory jsou vzdušné, přidaná hodnota jejich genia loci oprávněně vábí nové obyvatele i stavitele. „Tvrdím, že soukromým investorům
i developerům se investice do kvalitního a krásného střešního prosklení bohatě vrátí – v prodejní ceně bytu či v radosti z bydlení v něm. Schválně si tyto místnosti představte s jedním či dvěma běžnými typovými střešními okny,“
říká Jakub Formánek za dodavatele prosklení Solara. „Jde to i takto krásně. Taková ateliérová okna definují první dojem z interiéru, je to radost i pro nás výrobce”.

 

České poradenství, německá certifikace

Kvalitní návrh prosklení podkroví stojí na použitých profilech a jejich zateplení, na parametrech zasklení, stínění i kvalitě montáže do střešního pláště. Posuvná střešní okna PERSPEKTIV českého výrobce Solara, která vidíte na fotografiích z Vídně a Prahy, se mohou otevírat manuálně či neviditelnými elektrootvírači. Systém dešťového senzoru a záložního zdroje zajistí automatické zavření při dešti i v případě výpadku proudu.

„Tyto možnosti řešíme při osobních schůzkách s architekty, na kontrolních dnech staveb, někdy jen po telefonu a emailu přímo se zákazníkem. Jak upravená skla zvolit pro letní slunce či pro zimní mrazy, jaký systém zastínění je vhodný pro ateliérová okna a který naopak funguje bídně, jak napojit elektrootvírače oken na řízené větrání či na inteligenci bytu,“ popisuje Jakub Formánek poradenství k používaným technologiím.

Posuvná okna Solara PERSPEKTIV jsou certifikovaná v Německu. „Získání německé certifikace IFT Rosenheim pro naše střešní okna byl samozřejmě proces mnoha papírů, což si málokdo opravdu užívá, ale spolupráce s techniky a inženýry oknařského bavorského institutu byla férová, řekl bych rovná”. Certifikováno bylo v roce 2018 již nové provedení designu oken, vybavené celopřesahovým sklem, ostřejšími konturami profilů a několika dalšími prvky.

 

Referenční projekty

Na www.solara.cz [1] jsou k dispozici podrobnější technické informace, výkresové podklady a  knihovna referenčních staveb, ze kterých si lze jednoduše vyfiltrovat projekty s posuvnými střešními okny. Referenční projekty zahrnují typová i zcela zakázková provedení oken z Čech, Mnichova a Vídně. Přejeme dobrou inspiraci a dostatek možností pro jedinečné střešní byty.

*

*

*