Byty ve volném prostoru mezi střechami

12.06.2019 Okna, dveře, vrata, zimní zahrady

Nový pohled na střešní prostory jako vzdušné a jedinečné, nikoliv však méně praktické.

*

Komerční prezentace

*

Rodinný developerský projekt v centru Vídně zaujal štědrým uchopením prostoru střechy a velmi dobrou spoluprací s památkovým úřadem. Vznikly moderně prosklené střešní byty ve dvoře středověkého domu. Využití potenciálu střešních prostor je samostatná disciplína, velkým benefitem jsou libé emoce spojené s pobytem mezi střechami. Oříškem je pak vizuálně otevřít místnosti, dostat uživatele bytu k výhledům, dostat jej do vytvořeného volného prostoru.

Dobře navržené posuvné prosklení střechy dává bytům jedinečnost, luxus, velkou porci romantiky a také funkční vstupy na střešní balkony. Otec a syn řídili stavbu společně, kladli důraz na současné technologie tepelně-odrazivých trojskel a celoroční tepelný komfort prostor.

Městské zóny sedlových střech jsou jedinečné, přidaná hodnota jejich genia loci oprávněně vábí nové obyvatele i stavitele. „Tvrdím, že soukromým investorům i developerům se investice do kvalitního a krásného střešního prosklení bohatě vrátí – v prodejní ceně bytu, či v radosti z bydlení v něm. Schválně si tyto místnosti představte s jedním či dvěma běžnými typovými střešními okny,“ říká Jakub Formánek za dodavatele prosklení Solara. „Jde to
i takto krásně. Taková ateliérová okna definují první dojem z interiéru, je to radost i pro nás výrobce”.

 

České poradenství, německá certifikace

Posuvná střešní okna Solara PERSPEKTIV, zvolená pro developerský projekt ve Vídni, se mohou otevírat sama neviditelnými elektrootvírači a systém dešťového senzoru a záložního zdroje zajistí automatické uzavření při dešti
i v případě výpadku proudu.

„Tyto možnosti řešíme při osobních schůzkách s architekty, na kontrolních dnech staveb, někdy jen po telefonu a emailu přímo se zákazníkem. Jak upravená skla zvolit pro letní slunce či pro zimní mrazy, jaký systém zastínění je vhodný pro ateliérová okna a který naopak funguje bídně, jak napojit elektrootvírače oken na řízené větrání či na inteligenci bytu,“ popisuje Jakub Formánek poradenství k používaným technologiím.

Posuvná okna Solara PERSPEKTIV jsou certifikovaná v Německu. „Získání německé certifikace IFT Rosenheim pro naše střešní okna byl samozřejmě proces mnoha papírů, což si málokdo opravdu užívá, ale spolupráce s techniky a inženýry oknařského bavorského institutu byla férová, řekl bych rovná”. Certifikováno bylo v roce 2018 již nové provedení designu oken, vybavené celopřesahovým sklem, ostřejšími konturami profilů a několika dalšími prvky.

 

Referenční projekty

Na www.solara.cz jsou k dispozici podrobnější technické informace, výkresové podklady a knihovna referenčních staveb, ze kterých si lze jednoduše vyfiltrovat projekty s posuvnými střešními okny. Referenční projekty zahrnují typová i zcela zakázková provedení oken z Čech, Mnichova a Vídně. Přejeme dobrou inspiraci a dostatek možností pro jedinečné střešní byty.