Rekonstrukce domu na Smart Home

30.04.2020 Interiéry, Materiály a technologie

Nový majitel se rozhodl 15 let starý dům proměnil na moderní bydlení
s inteligentní elektroinstalací. Automatizace domácnosti Loxone poskytuje více pohodlí a bezpečnosti, šetří obyvatelům čas.

 

Komerční prezentace

*

Cesta k modernímu interiéru

Původně dvougenerační dům s obytnou plochou 380 m² novým majitelům dispozičně nevyhovoval a v roce 2017 se rozhodli pro rozsáhlou rekonstrukci. Největším zásahem bylo zbourání části střechy a využití 50metrové terasy pro moderní ložnici a koupelnu.
K výrazným úpravám došlo i v interiéru domu.
„Nejprve jsme oslovili Ing. arch. Jiřího Košťála z AM Studia, který byl autorem původního domu a který pro nás vypracoval i projekt na stavební povolení pro dispoziční úpravy. A právě pan architekt Košťál nám doporučil Ing. Berdycha, který se rekonstrukce ujal a společně se svou kolegyní Ing. arch. Markétou Polákovou
z firmy Dondesign vypracovali prováděcí projekt a zároveň pro nás
navrhli celý moderní interiér domu. S panem Berdychem jsme si vzájemně sedli, takže ve většině případů všechno, co navrhnul, včetně vybavení interiéru a originálního nábytku, se nám líbilo,“ říká majitel domu.

Z domu přímo na terasu s bazénem

Centrem domu je kuchyně s jídelnou a obytným prostorem v přízemí. Na tuto společenskou část domu navazuje také pracovna, pokoj pro hosty, pánský klub, sauna a wellness s vířivkou. Z většiny místností lze vyjít posuvnými prosklenými stěnami přímo na obytnou terasu s bazénem.
V druhém podlaží jsou situovány dva dětské pokoje s vlastní koupelnou, rodiče tu mají vlastní prostor s šatnou, ložnicí a koupelnou.
V celém domě jsou elegantně vyřešeny úložné prostory, které splývají se stěnami a neruší tak celkový styl interiéru. Ze staršího domu se po těchto úpravách stal luxusní dům s moderním vybavením.
„Navržený interiér byl zakázkově zpracován pro celý dům v diskusích a shodě
s investorem – jeho vyváženými představami, potřebami, barevností i vybavením. Věříme, že tak bude dobře a nadčasově sloužit řadu let
,” říká architekt Ing. Otakar Berdych.

Dům s moderní elektroinstalací

Architekti při projektování počítali s inteligentní automatizací Loxone, která se v domě nyní stará o řízení většiny technologií. Přínosem tohoto řešení je odstranění desítek rutinních úkonů denně, přitom technologie není v moderním interiéru prakticky vidět. Vše je možné případně ovládat designovým tlačítkem Loxone Touch, nebo z mobilní aplikace.
Kompletní elektroinstalaci v domě prováděla firma myComfort, která se může pyšnit titulem Loxone Flagship Partner, tedy nejvyšším statusem, jenž mohou Loxone instalační partneři získat.

Výhody zrekonstruovaného domu

A jakých funkcí si majitel domu v Praze nejvíce cení?
“Poloautomatické rozsvěcení a zhasínání světel v domě včetně schopnosti přizpůsobení intenzity svícení (v kombinaci s čidly na měření intenzity slunečního záření a automaticky řízenými žaluziemi). Podsvícení LED pásky s různými intenzitami a barvami podle denního času či naprogramované nálady (wellness, sauna, světlo nad kulečníkem). Dále určitě integrované funkce na vypínačích, tzn. možnost nastavení nálad na osvětlení, ovládání hudby a žaluzií z jednoho vypínače. Integrovaný kamerový systém do aplikace, topení a klimatizace. Pěkně funguje závlaha zahrady řízená z Loxone. Praktický je vstup do objektu přes otisk prstu. Rychle si člověk navykne na otevření brány a garáže z mobilu, když jste 100 m od baráku. Celá rodina si velmi rychle zvykla, jenom babička se v domě trochu bojí. Nemůže si zvyknout, že za sebou nemusí zhasínat.”

Dům nyní konečně vyhovuje představám majitelů. Z původně dvougeneračního domu se stala moderní vila s dostatkem prostoru na práci, odpočinek i chvíle s přáteli. Inteligentní elektroinstalace Loxone se
o technologie v domě postará a obyvatelé tak mohou věnovat čas sami sobě a svým zálibám.

Foto loxone.com