Technický kámen – řešení do kuchyně i koupelny

06.05.2015 Interiéry, Materiály a technologie

Elegantní design, vysoká kvalita a záruka co nejdelší životnosti, to jsou měřítka pro každého, kdo má v plánu výstavbu nebo rekonstrukci svého domova. Není třeba držet se pouze klasických materiálů.

*

Komerční prezentace

*

Pokud jste při plánování nové kuchyňské sestavy ze svého výběru vyřadili lamino nebo dřevo a láká vás „kamenný“ design, máte na výběr vedle klasického přírodního kamene také jeho alternativy. Novinkou v kategorii velmi odolných materiálů je technický kámen. Za jeho produkcí stojí český výrobce TechniStone. Zatímco v zahraničí patří tato firma z Hradce Králové již 20 let mezi špičkové evropské výrobce, u nás je stále poněkud neprávem opomíjena. Technický kámen z 90 % tvoří kvalitní přírodní suroviny, nejčastěji křemen, který se lisuje do výsledné podoby spolu s pryskyřicí, barevnými pigmenty
a dalšími surovinami. Vysoce kvalitní materiál má široké uplatnění v moderních domácnostech, a zároveň odpovídá praktickým potřebám. Nejčastěji se používá na kuchyňské či koupelnové desky, barové pulty, obklady, dlažby, schodiště, ale také parapety nebo celé fasády.

Neposkvrněná dokonalost
Za přírodní kámen lidé někdy zaplatí až stotisícové částky, bývá nejdražším materiálem. Oproti svým levným alternativám, jako je například laminát, nabízí technický kámen vyšší odolnost jak při řezání a krájení, tak proti vyšším teplotám. Nepoškodí se ani v případě, že na něj odložíte horkou pánev s olejem nebo hrnec s vařící vodou. Technický kámen odolává teplotám až do 120 °C.

Přírodní versus umělý
Na rozdíl od technického kamene přírodní kámen jako každá jiná přírodní surovina často trpí nejednotností struktury, v případě mramoru i pórovitostí. Jeho životnost tedy omezuje snížená odolnost proti skvrnám. Olej, červené víno či citron mohou na pracovní desce zanechat viditelné skvrny. Nezbývá než povrch udržovat a impregnovat speciálními přípravky.
Kladete-li si otázku, proč dát přednost technickému kameni před přírodním, pak právě výjimečná odolnost je nespornou zárukou, že i po letech užívání bude materiál vypadat jako nový. Vzhled může být v porovnání s přírodním kamenem takřka k nerozeznání, pro výhody technického kamene však hovoří minimální nasákavost. Dlažbám Technistone rozhodně nehrozí, že na nich zůstanou nevzhledné skvrny po zablácených botách či rozlité šťávě.

Proč dát přednost technickému kameni před přírodní klasikou?

  • Tvrdost: díky své tvrdosti vám umožní bez následků krájet potraviny přímo na kuchyňské desce.
  • Čistota: má v sobě minimum spár a díky tomu se v něm neusazují zbytky jídla, mycích prostředků a jiné nečistoty.
  • Odolnost proti skvrnám: je velmi odolný a nenasákavý, proto se hodí do velmi namáhaných míst, jako jsou podlahy, koupelnové desky nebo obklady stěn či vany.
  • Široká paleta barev: oproti přírodnímu kameni nabízí TechniStone velké množství barevných variací. Při celkové rekonstrukci tak například můžete barevně sladit koupelnové obklady s kuchyní.

J. F. Kennedy i Kempinski
Česká značka TechniStone není ve světě žádným nováčkem. Za dvacet let svého působení má za sebou již řadu projektů zvučných jmen. Materiál se pro svůj luxusní vzhled a dlouhou životnost používá v nejlepších hotelech světa či na proslulých mezinárodních letištích, například na letišti Johna F. Kennedyho v New Yorku, londýnském Heathrow či ve světoznámé hotelové síti Kempinski. Desky z českého technického kamene našly své významné využití také při stavbě víceúčelové sportovní haly Lusail Sports Arena v Kataru, v jihozápadní části Perského zálivu, kde se v roce 2022 bude konat Mistrovství světa ve fotbale.

Foto Technistone

*

www.technistone.com