Zařizujete dětský pokoj?

29.10.2017 Interiéry

Každé dítě by mělo mít svůj vlastní pokoj. Jestliže právě zařizujete pokoj pro svého potomka, je dobré vědět, jak ho vybavit s ohledem na design, ale také na funkčnost a praktičnost.

*

Komerční prezentace

*

Zaměřte se na dostatek úložných prostorů

Když jsou děti malé, mají pochopitelně obrovské množství hraček. A ty je potřeba někam dávat. Dnešní nabídka dětského nábytku dokáže této potřebě plně vyhovovat. Čím více různých skříněk a různých polic budou jednotlivé kousky nábytku mít, tím lépe. Pamatujte, že každý centimetr místa, který budete mít k dispozici, se vždy hodí. A když klasický nábytek nevystačí, potom můžete využít i dalších možností. Například:

  • Prostor pod postelí
  • Úložný prostor pod pohovkou
  • Různé krabice a sudy na hračky

Dítě by mělo mít dostatečné pohodlí

Nejenom úložné prostory jsou tím, co musíte vyřešit. Je třeba hledět také na to, aby vaše dítě mělo dostatek pohodlí. A to zajistí kvalitní postel. Měla by být pevná, ale také dostatečně velká. Pokud je dítě menší a rychle roste, je možné zvolit takové řešení, které roste s ním. U odrostlejších potomků už je možné zvolit klasické jedno lůžko.

Jakmile postel máte, stačí jenom kvalitní pokrývka a polštář. Dále také vhodné povlečení. Je jedno, zda vybíráte povlečení do dětské postýlky, nebo pro malého školáka, který už spí ve velké posteli. Při výběru hraje roli kromě materiálu i motiv – děti samozřejmě uvítají ty dětské, ke kterým mají blízko.

Nejenom malbou ozvláštníte stěny

Klasická bílá barva sice patří mezi osvědčenou volbu, ale spíše v obývacím pokoji, nebo v ložnici. Když jde o dětský pokoj, můžete zvolit barevné odstíny, raději ve světlejším provedení. Dětský pokoj bude hravý a nebude působit nudně. Kromě vymalování stěn se vydejte ještě další zajímavou cestou. Tu přinášejí dětské fototapety na stěnu. Jsou unikátní možností, jak celou stěnu pokoje ozvláštníte velkým motivem. Samozřejmě opět ideálně tím dětským, ke kterému má syn nebo dcera blízko. A komu toto řešení přijde velmi rozsáhlé, může zkusit jenom klasické samolepky.

Důležité je také soukromí

I když jsou trendem v současných interiérech hlavně otevřené dispozice,
u dětského pokoje to neplatí. Vždy by měly být jeho součástí dveře. V mladším věku ještě bez zámku, ale jakmile dítě povyroste, je zámek nesmírně důležitý. Jedině tak dáte vašemu dítěti pocit, že i u vás doma má svou místnost, kde může být samo. A co když řešíte každý centimetr místa a klasické dveře se nevejdou? Existují také posuvné dveře, které se otevírají podél stěny, nebo do pouzdra – tedy přímo do zdi.

Ilustrační foto Jiřina Mikolášková