Šetřete místo ve svém bytě

14.04.2017 Interiéry

Máte menší byt? Potom je správné při plánování vašeho bydlení myslet na co možná největší úsporu místa. Jedině tak budete mít jistotu, že se vám všechny vaše věci bez potíží vejdou.

*

Komerční prezentace

*

S námi se můžete podívat na několik tipů, které přijdou vhod i vám. Základem všeho je dostatečně velká skříň. Kromě toho, že byste měli myslet na její správnou vnitřní organizaci, je dobré při jejím otevírání a zavírání použít bezrámové posuvné systémy na vestavěné skříně. Z jakého důvodu? Jelikož nebudete potřebovat ani centimetr místa navíc. Klasické otevírání potřebuje určitý rádius, zatímco v tomto případě není nutné myslet ani na jediný centimetr navíc.

Myslete na dostatek úložných prostor

Ano, úložné prostory jsou nezbytností. Když se řekne toto slovo, většina lidí si představí právě výše zmíněnou skříň. Není to ale jediná cesta, kterou je možné se vydat. My doporučujeme vybírat i praktický nábytek, který úložné prostory nabídne. Může se jednat o:

  • Pohovka
  • Společenský stolek
  • Postel

Na první pohled jde o klasický kus nábytku, který můžete využít zcela standardním způsobem. Na postele můžete využít třeba i matrace z vysokoelastické pěny, zatímco na pohovce můžete bez problémů a kdykoliv posedávat. Pokud ale odkryjete jejich horní plochu, rázem se vám otevřou možnosti ukládání různorodých věcí. Sem můžete jednoduše schovat to, co ještě budete potřebovat, ale nechcete to mít na očích.

Mějte ve věcech systém

Dobrým tipem, jak šetřit místo, je systém. Ideální je, pokud každá věc ve vašem interiéru má své jasné místo. Pokud jde o kosmetiku, je dobré mít pohádkový toaletní stolek. Běžné oblečení patří zase do skříní, nebo komod. Pracovní věci výhradně do polic ve vaší pracovně a vše, co se týká jídla jeho přípravy, by nemělo být nikde jinde, než v kuchyni. A co když máte vše dobře roztříděno, ale stále vám místo chybí? Rozlučte se s tím, co už nepoužíváte.

Ilustrační foto Jaroslav Hejzlar