Plakáty nejen pro teenagery

22.11.2017 Interiéry

Máte rádi plakáty? Připomínají vám dětství, anebo nějaké zajímavé okamžiky? Přesně takto mají působit. Mohou zpříjemnit i velmi moderní, třeba až strohý interiér.

*

Komerční prezentace

*

V minulosti charakterizoval plakáty neformální vzhled, plakát byl většinou trochu pokrčený a často ledabyle připevněný lepicí páskou nebo napínáčky. Dnes je tomu jinak, plakáty se tisknou na pevný papír, dokonce i na plátno, doplnit je můžete skleněnými clip-rámy, případně klasickým zarámováním. Vybrat si můžete také z mnohem většího množství motivů. Koupit lze totiž plakáty nejen s hudebními skupinami anebo dětskými hrdiny.
https://myloview.cz/plakaty/podle-kategorie/style/retro/

Klasika v podobě hudebních skupin

Plakáty, na nichž jsou zobrazeny hudební skupiny, případně zpěváci, představují jakousi klasiku, především pro dospívající mládež. Není problém vyzdobit pokoj teenagera tak, aby se cítil jako na koncertě. Plakáty hudebníků mohou být představeny velkoplošnými fotografiemi, jiné plakáty jsou oživeny nápisy, případně úryvky z textů známých písní. I takto lze vyjádřit pocity
a emoce, sdílet energii, která z hudebníků vyzařuje.

Návštěvy do říše zvířat

Zvířata byla vždy člověku blízká, jejich říše je doslova bezbřehá a každý tíhne k jinému tvoru. Vybrat si lze ze spousty různých zvířecích motivů, některé působí velmi dekorativně. Oblíbené jsou například motivy koní, fotografie dokážou zachytit tato moudrá zvířata ve spoustě zajímavých póz. Zajímavě v interiéru vypadají také exotická zvířata. Snímky žiraf, slonů, lvů či jiných šelem vzbuzují respekt. Motýli či ryby ve svém přirozeném prostředí zase mohou nabídnout výrazné barvy, které doladí či oživí celkový dojem místnosti.

Návraty do minulosti

Vracíte se občas v myšlenkách do minulosti, anebo máte rádi historii? Jsou vám blízké některé z minulých výtvarných stylů či určitá období architektury? Pokud ano, zcela jistě máte zafixovány konkrétní motivy, jež jsou s danou tematikou nedílně spjaté. Retro fotografie mohou vyvolávat příjemné pocity,
ať už vzpomínky, nebo obdiv k minulosti předcházejících generací. Z oblíbených retro motivů bychom mohli jmenovat třeba různé obaly potravin anebo cokoli jiného, co patří do kuchyně. Zajímavé jsou staré automobily či motocykly, staré vlaky, jež poháněné parou brázdily železniční tratě ještě v minulém století. Tradiční vytáčecí telefony, magnetofony a jiné přístroje vám připomenou doby, kdy ještě nehrály prim počítače anebo tablety a jiná chytrá zařízení. I tato doba měla své jedinečné kouzlo, které si mnozí rádi připomenou.

Pohyb k životu patří

Aktivita je pro mnohé lidi nepostradatelná. Proto se v jejich interiérech mohou nacházet právě plakáty symbolizující sport a výjimečné výkony. Pohled na vrcholky hor, které zdolávají horolezci s vypětím veškerých svých sil, bývají fascinující. Stejně tak mohou motivovat k pohybu i záběry zimních sportů, třeba snowboardistům a freestyle lyžařům se bude líbit sjíždění divokých svahů pokrytým prašanem. Z letních sportů jmenujme především fotbal, hokej, rugby či jiné kolektivní sporty. Některé aktivity vyžadují soustředění a schopnost zachování chladné hlavy i při návalu adrenalinu. Typickým příkladem je řízení závodního automobilu. Záběry ze závodů jsou vděčným tématem mnohých fotografů a na plakátech vypadají efektně. Ani na sportovních plakátech se nemusí jednat jen o autentické záběry konkrétních aktivit. Bohatě mnohdy postačí pouze kresby či náznaky situací, jež mohou při sportování přijít. K evokování zajímavých momentů postačí.

Ilustrační úvodní foto Jaroslav Hejzlar