Jaké materiály do moderních interiérů?

30.10.2017 Interiéry

Chcete mít skutečně moderní interiér? Důležitou roli hrají materiály, které v něm použijete. Některé jsou oblíbené až v poslední době, jiné se využívají už několik desetiletí, či dokonce staletí.

*

Komerční prezentace

*

Dřevo

Materiál, který je dlouhodobě využívaný ve stavebnictví, a to hlavně pro své vlastnosti. Je oblíbenou volbou také v řadě interiérů včetně moderních. Většina lidí si, pokud jde o využití dřeva, představí hlavně mnábytek. Ten ale není jedinou variantou, možností může být mnohem více. Podívejte se třeba na broušený tatranský profil, který je osvědčenou volbou hlavně tam, kde hledáte zajímavé interiérové obklady. A proč je dřevo tak oblíbené? Trojice hlavních důvodů je jasná:

  • Odolnost a vysoká životnost
  • Originální vzhled každého kusu
  • Možnost volby různých dřevin

Kůže

Další přírodní materiál, který se dostává do popředí a má co nabídnout každému, kdo hledá něco zajímavého do svého interiéru. A jak ji nejlépe využít? Dnes jsou oblíbené především pohovky a pohodlná křesla. Když se podíváme na hlavní výhody tohoto materiálu, jasně dominuje luxusní vzhled. Zvláště u provedení lesklé kůže, která je jedinečná. Opomíjet však nelze ani celkovou pohodlnost či odolnost, se kterou jde ruku v ruce také dlouhá životnost. Tu lze navíc ještě podpořit pravidelnou péčí.

Textil

Pro někoho možná materiál obyčejný, ale ve skutečnosti je opak pravdou. Když je zvolena kvalitní tkanina, a ta je také správně umístěna, zaručeně nelze šlápnout vedle. Zajímavá možnost, jak stylově a elegantně doplnit například stůl, jsou běhouny na stůl. Platí to o stolech jídelních, ale není problém stejně ozvláštnit také stolek společenský, umístěný ve vašem obývacím pokoji.

Sklo

Materiál, který se do popředí dostává spíše až v poslední době. To mu ale nijak neubírá na jedinečnosti, Skvěle se hodí třeba do kuchyně, nebo i do obývacího pokoje. Například skleněné stoly vypadají na pohled velmi dobře, v kombinaci s nerezovými prvky dokážou vytvořit nadčasový dojem. Proto
i tento materiál musíme doporučit. A pokud máte obavy z bezpečnosti,
u renomovaných prodejců jsou skleněné prvky vyráběny z kvalitního, často bezpečnostního skla s dobrou únosností. Nehrozí tedy, že by váš stůl pod tíhou jídla a pití prasknul. Jakékoliv obavy tohoto typu můžete hodit za hlavu.

 

Ilustrační foto Jaroslav Hejzlar