Jak na moderní kuchyně

15.11.2017 Interiéry

Chcete mít kuchyni, která bude skvěle fungovat? Podle vašich představ by určitě měla hezky vypadat. Myslet byste ale měli především na praktické řešení.

*

Komerční prezentace

*

Dostatek úložných prostor

Není to jenom prkénko, nůž nebo hrnec, co budete k vaření potřebovat. Třeba různé kuchyňské roboty, mixéry, kontaktní grily, vhodné obchodní váhy na určení množství surovin a řadu dalších věcí. Na pracovní desce by vám vše překáželo, v kuchyni je tedy třeba dostatek úložných prostor, kde bude vše schováno, a zároveň snadno přístupné. Nemusí to být jenom klasické kuchyňské skříňky, možných řešení je dnes dostatek.

Vsaďte na moderní materiály

Podívejme se na to, co v kuchyni nesmí chybět. Je to pochopitelně dřez. I když máte myčku, rozhodně ho využijete. Je nezbytností jak ve chvíli, kdy budete chtít jenom lehce opláchnout nádobí, tak při omývání potravin, masa nebo zeleniny. A jaké řešení zvolit? Nebojte se moderních materiálů a využijte komfortní granitové dřezy. Ty postupem času začínají vytlačovat klasické dřezy, jako jsou nerezové. Důvodů je celá řada. Když se podíváme na ty hlavní, rozhodně dominuje:

  • Unikátní moderní vzhled
  • Velmi dobrá kvalita
  • Jednoduchá údržba

Dodejme také, že není problém vybrat i celou řadu odstínů, od těch světlých až po černé. Není třeba se obávat, že by se tento typ dřezu do moderní kuchyně nehodil.

Vaření by mělo být efektivní

Proč? Zkrátíte samotný čas přípravy, navíc ušetříte i energii. S tím souvisí výběr sporáku. Zapomeňte na plynový, mnohem bezpečnější a čistější je elektřina. Od litinových plotýnek se postupně přešlo na sklokeramické desky, rychlejší
a úspornější jsou desky indukční. Kdo na nich vaření jednou zkusil, ten si je pochvaluje. Důležité je ale dokoupit vhodné nádobí, dnes už není drahé a na trhu je ho více než dost. Primárně oceníte indukční pánve a klasické hrnce, bez potíží ale seženete i specializované nádobí, jako třeba tlakový hrnec nebo větší pekáč, vhodný jak na indukční desku, tak i do trouby.

Využívejte integrované systémy

Běžné jsou různé drátěné systémy, díky kterým máte jistotu, že využijete každý centimetr místa, a to i v méně přístupných skříňkách. Stejně tak se může hodit řešení, které umožní mít v pracovní desce zabudované elektrické zásuvky. Esteticky prostor nijak nenaruší, přitom budou stále dostupné. Využijete je především na ostrůvku, který nenavazuje na žádnou stěnu. Oblíbené jsou také moderní odkapávače na nádobí, které zabírají minimum místa a vypadají jako jedinečný designový prvek.

Ilustrační foto Iveta Kopicová