Chcete mít příjemné bydlení?

28.10.2017 Interiéry

Toužíte po interiéru, který bude nejenom dobře sloužit, ale také hezky vypadat? Správná cesta je spojena s detaily. Zde jsou naše tipy, kterých se můžete držet

*

Komerční prezentace

*

Jednotný barevný odstín

Výrazným charakterem interiéru je celkové barevné řešení. Než se do zařizování pustíte, ujasněte si, jak barvy působí na psychiku, které jsou pro vás příjemné a které chcete ve svém interiéru upžednostnit. A právě do tohoto odstínu laďte veškeré prvky vašeho interiéru. Jelikož v současné době není problém nakoupit nábytek online, je jistotou, že výběr barev může být skutečně bohatý. Společně se podíváme i na trojici těch, které dominují:

  • Bílá
  • Černá
  • Červená

Zaměřte se na známé značky

V celém bytovém sortimentu máte na výběr z řady možností. A to jak pokud jde o design, tak i pokud jde o značku. Zde pochopitelně doporučíme držet se těch známějších, jako jsou třeba koupelnové produkty Kludi. Na první pohled možná neuvidíte rozdíl, ale když se na ně podíváte blíže, jistě vás zaujme kvalitnější materiálové zpracování, lepší funkčnost, stejně jako jistota delší životnosti. I to jsou detaily, které ve výsledku udělají mnoho.

Držte se stejných materiálů

Nejenom barvy, velkou roli hrají také materiály. Jedním, který je dlouhodobě osvědčený, je určitě dřevo. Pokud se vám líbí a chcete ho v interiéru mít, snažte se držet jednotného stylu. S ohledem na dřevěné podlahy nebo vybraný nábytek je dobré také vybrat interiérové dveře. Není vhodné kombinovat více druhů dřeviny, která vynikne právě ve své jedinečnosti a na pozadí materiálů bez vzorů. Jednotnost a jednoduchost bude vypadat mnohem lépe.

Nebojte se moderních materiálů

Trendy v bytovém designu se postupně mění. Nezůstávejte pozadu a snažte se zjistit nové informace o současných technologiích. Příkladem může být třeba podlaha. Přemýšlíte nad „plovoucí“? Raději na ni zapomeňte, dnes už se potvrdily její nedostatky (na rozdíl od skutečné, tedy konstrukčně správné plovoucí podlahy, ta „plovoucí“ od prodejců krytin mnoho hluku nezachytí). Postupně ji vytlačuje podlaha vinylová, která patří mezi měkké povrchy, je příjemná pro chůzi a snadná na údržbu. Nehledě na odolnost a dlouhou životnost.

Promyslete si, jak bude váš interiér vypadat

Plánujete rozsáhlejší rekonstrukci? Vyplatí se dobrý návrh, jak bude celkový prostor vypadat. Podle potřeby předem rozvrhněte samotná světla, ale také zásuvky. Ty budou schovány za nábytkem, a navíc v dosahu každého spotřebiče. I to jsou detaily, které se ale velmi pozitivně projeví na celkovém vzhledu. Prodlužovací kabely v interiéru vypadají velmi nevzhledně, zvláště když je táhnete třeba přes půl místnosti – jenom proto, že jste na jednu zásuvku zapomněli.

Ilustrační foto Jaroslav Hejzlar