*

Již téměř 65 let vyrábí rodinný podnik Godelmann v Bavorsku (Německo) produkty z betonu. Dnes je Godelmann s cca 200 zaměstnanci jedním z předních podniků v Evropě, pro kterého mají inovace, kvalita a emoce velký význam. O tom podávají důkaz objekty v celém Německu, Rakousku, České republice, Švýcarsku, Velké Británii, Dánsku a v mnoha dalších státech Evropy.

Stále více architektů dnes pracuje s velkoformátovými dlažbami nebo deskami. V současné době už není žádný problém vyrobit formáty až do rozměru 200 x 200 cm v tloušťkách 6 až 20 cm – pro různé třídy zatížení, a přitom na milimetr přesně.

Individuálního zbarvení se dosahuje použitím přírodních materiálů nejvyšší kvality. Architekti si mohou vybrat z různých povrchů, jako hladký podle bednění, FINO (broušený), FERRO (otryskaný ocelovými kuličkami), FINERRO (broušený a otryskaný) nebo FLUIDO (otryskaný vodním paprskem).

Zákazník se může rozhodnout mezi vysoce moderními, tradičními či mediteránními produkty. Hladká přímočará (NATIVO), nebo uměle patinovaná (ANTIKPLUS) tvorba hran uspokojí každý styl, každý individuální vkus.

Aby povrchy ploch vyvolaly pocity čistoty a upravenosti, byla vyvinuta vysoce účinná hloubková ochrana „Durosave“, kde „Duro“ znamená pevnost a odolnost, „Save“ je jistota.

Různé kombinace povrchů ploch, upevnění svahů, palisády, schody nebo mobiliář ve stejném designu jsou u Godelmanna samozřejmostí.  Promyšlené systémy (tvůrčí řady) ve velké rozmanitosti formátů nabídnou vhodné řešení každému zákazníkovi.

Kombinace betonu a světla s novým světelným systémem „Lumera“ nabízí jak jistotu, tak tvůrčí svobodu. Světelné systémy vyvinuté Godelmannem jsou samozřejmě pojízdné automobily a díky použití moderních úsporných LED žárovek vyhovují náročným požadavkům dnešní doby.

Ochrana a zachování životního prostředí jsou velkou výzvou současné společnosti. Godelmann nabízí kompletní řešení ekologických povrchů; ty jsou nejen vodopropustné, ale mají navíc čisticí účinek. Také u tohoto sortimentu se vyvíjejí tvary v moderní designu, kombinovatelné s klasickými formáty dlažebních i deskových systémů.

„Jen ten, kdo je fascinován betonem, může vytvářet jedinečné produkty“, říká Bernd Godelmann senior. „Základ našeho úspěchu tkví také v emočním zacházení s tímto materiálem a chuti formovat ho a zpracovávat.“

„Jen díky neustálé inovaci produktů můžeme naše zákazníky trvale uspokojovat. Proto se ve firmě tolik věnujeme výzkumu a vývoji“, doplňuje Bernd Godelmann junior.