Rodinný dům v Dobrušce

24.09.2020 Individuální bydlení, Rodinné domy

Jan Světlík, Patrik Zamazal
Stavba ve tvaru písmene L vytváří bohaté a různorodé vnitřní i vnější prostory, a zároveň funkčně dělenou zahradu.

Pozemek domu – skrytá zahrada – se nachází ve smíšené vilové zástavbě. Pro početnou rodinu s bohatým společenským životem jsme chtěli navrhnout vzdušný, prosvětlený, komfortní dům s přehledným půdorysem. Výsledkem je stavba ve tvaru písmene L vytvářející bohaté a různorodé vnitřní i vnější prostory, a zároveň funkčně dělenou zahradu (příjezd, dům, obytná zahrada s bazénem, ovocná zahrada).

V kratším příčném rameni se nachází vstupní hala s průhledem do zahrady, zázemí vstupu, hostinský pokoj a garáž. Podélné křídlo tvoří velkorysý nedělený obytný prostor s kuchyní a jídelnou, pět dětských pokojů
s koupelnami, ložnice rodičů se šatnou a koupelnou, všechny s možností výstupu přímo na pozemek, dále místnost pro domácí práce a technologii domu, sklad, a „kapitánská“ pracovna v mezipatře. Na podélnou loď navazuje krytá terasa s venkovní kuchyní, saunou a bazénem.

Konstrukce domu byla stavěna letmou montáží systémem Two by four
v kombinaci s pohledovou trámovou konstrukcí. Fasáda domu v hutných zemitých odstínech je tvořena kombinací přírodního modřínu a Cortenového plechu.

Zastavěná plocha 408 m2, podlahová plocha 359 m2, obestavěný prostor 1609 m3. Tepelná ztráta objektu je 10 kW.

Autorská zpráva
Foto Andrea Lhotáková http://andreal.net/, Sphaericus.cz (15) a investor (11)

*

*

*

*

*

*

*

*