Rodinný dům v Beskydech

30.01.2019 Individuální bydlení, Rodinné domy

Ivana Dombková / I. D. Architektura
/ Přízemní rodinný dům je navržen na kontakt s krajinou a krásné výhledy na panorama Beskydských vrchů.

 

Bezbariérový, jednoduchý, přirozený, vzdušný, bez velkých nároků na údržbu, propojený s krajinou… Takové bylo zadání klientů.
Jednopodlažní rodinný dům je osazen blízko severní hranice pozemku. Na východ, jih i západ se otevírají krásné výhledy na panorama Beskyd.

Do zádveří s úložnými prostory a sezením se vstupuje z exteriéru i z prostorné garáže. Zádveří je opticky propojeno také se zahradou na druhé straně domu, po vstupu vidíme přes sklo relaxační část se saunou a navazující zahradu s ochlazovacím bazénkem na severozápadní straně.

Při cestě ze zádveří do hlavní obytné části se otevírá jižní výhled na Beskydy přes skleněné stěny pracovny a venkovního sezení pod střechou. Kuchyně je propojena s jídelnou a odpočinkovým sezením u krbu, navazuje na ni wellness křídlo s toaletou, sprchou, saunou a odpočinkovým ležením. Z wellness se naskýtá výhled zahrnující jihovýchodní krajinu (přes skleněnou stěnu venkovního sezení) až po západní panorama.

Pracovna sloužící jako příležitostný hostovský pokoj uzavírá společenskou část, za posuvnými skleněnými dveřmi pokračuje intimní zóna domu: dva pokoje dětí s vlastní koupelnou a zakončení křídla prostorem pro rodiče… Jeden celek zahrnuje ložnici, koupelnu i šatnu.

Venkovní sezení v zákoutí pod střechou je chráněno před silným větrem i ostrým sluncem. Navazuje na kuchyň, obsluha i větší společnosti na terase je bez potíží.

Autorská zpráva
Foto Iveta Kopicová

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*