Rodinný dům Nad Tejnkou

05.10.2020 Individuální bydlení, Rodinné domy

Petr Kolář, Aleš Lapka / ADR
/ Tvarově jednoduchý dvoupodlažní rodinný dům má na střeše terasu s výhledem na Prahu.


 

Novostavba rodinného domu je umístěna ve svažitém terénu nárožní parcely v blízkosti křižovatky ulic Nad Tejnkou a Oddělená. Velikost parcely je 800 m2. Tvar domu vychází z písmene L a je situován přibližně do středu pozemku.

Návrh domu vychází z jednoduchých hmot a prostorů, které jsou funkčně propojeny. Efektivně využívá i svažitosti terénu pro garáž ve vstupním, částečně zapuštěném, podlaží a terasu v prvním nadzemním podlaží. Vzhledem k tomu, že je dům situován na jednom z nejvyšších kopců v Praze, byla na jeho střeše navržena terasa přístupná venkovním schodištěm z 2.np.

Materiálové řešení je kombinací obkladů z cembonitových a překližkových desek, prosklených ploch, pohledového betonu a pozinkované oceli.

Dům má jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží. V suterénu jsou technické místnosti, garáž pro dvě auta a hlavní vstup do domu. V přízemí je obytná část domu s hygienickým zázemím, hernou a pracovnou, v patře se nachází ložnice rodičů s příslušenstvím a ložnice dětí se společnou koupelnou. Z obou nadzemních podlaží je umožněn přístup na venkovní terasy.

Užitná plocha 300 m2, zastavěná plocha 180 m2.
Spoluautoři Zuzana Vraná, Šárka Jinková.

Autorská zpráva
Foto Iveta Kopicová