Rodinný dům Libuš

15.06.2011 Individuální bydlení, Rodinné domy

Luděk Rýzner / OK PLAN architects
Tvarově jednoduchý dům připomíná funkcionalistické stavby, navazující hmota s bazénem chrání soukromí zahrady.

+

Na pozemku v Praze-Libuši se nacházela hrubá stavba rodinného domu v havarijním stavu (částečně vyhořelá), která byla před zahájením stavebních prací navrhovaného rodinného domu zdemolována.

Místo je dobře dostupné z centra, je situováno v lokalitě se zástavbou rodinných domů. Západní hranice pozemku je lemována veřejnou komunikací, zbylé hranice tvoří sousední soukromé parcely. Pozemek je rovný s mírným spádem od západní hranice k východní.

Objekt domu je situován v jeho západní části při komunikaci.

Navrhovaný objekt rodinného domu je dvoupodlažní s dvěma nadzemními podlažími a plochou střechou. Základní půdorysný tvar objektu je obdélník o rozměrech 10,5  x  19,2 m, výška objektu v nejvyšším bodě je 6,5 m. Vstup a vjezd na pozemek jsou situovány ze západní strany z veřejné komunikace. Přízemní hmota s bazénem chrání soukromí zahrady.

V prvním podlaží obytného objektu se nachází společenská část domu, obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, pracovna, zázemí domu a garáž, v druhém podlaží je umístěna ložnicová část se šatnami a koupelnami. Na pokoje dětí navazuje střešní terasa.

Zastavěná plocha 180 m2, obestavěný prostor 1400 m3.
Spolupráce Marcela Susedíková.

Autorská zpráva
Foto Iveta Kopicová

+

+

+

+

+

+

+

+

+