Rodinný dům Chotoviny

31.03.2010 Individuální bydlení, Rodinné domy

Luděk Rýzner, Marcela Kostková / OK PLAN architects
Z ulice jednopodlažní dům se do zahrady se otevírá dvěma prosklenými podlažími, která jsou proti slunci chráněna krytými terasami.

Pozemek se nachází na části území obce Chotoviny se současnou zástavbou, východní stranou navazuje na místní komunikaci.

Rodinný dům je jedním podlažím zapuštěn do svahu. Ze strany komunikace (Táborská) se jeví jako jednopodlažní s diskrétním prosvětlením. Ze strany zahrady se dům otvírá svým prosklením přes dvě podlaží. V této části jsou podél domu provedeny pochůzí kryté terasy.

Ve vstupním podlaží se nachází dvougaráž, hlavní vstup do domu, hlavní obytný prostor a ložnice rodičů s veškerým zázemím. Ve spodním podlaží jsou situovány pokoje dcery a syna, bazén, technické zázemí domu a zázemí zahradní techniky. Vše je doplněno bezprostředním kontaktem s exteriérem přes terasy a balkony.

Hmota domu nebude narušovat stávající zástavbu. Podélný tvar (podlouhlý obdélník) navazuje ve zkratce na typologii vesnického domu. Dům je doplněn nízkým krovem oplechovaným titanzinkovým plechem.

Dům je proveden v moderním duchu, aby jednoznačně podtrhnul dobu svého vzniku.

Plocha pozemku 1482 m2, zastavěná plocha rodinného domu 217 m2.

Autorská zpráva
Foto Jan Malý

*

*

*

*

*