Interiér rodinného domu, Třemblat

29.04.2016 Individuální bydlení, Rodinné domy

Barbara Čorejová / bcstudio
/ Vestavěný nábytek
je barevně neutrální; klient může snadno obměňovat doplňky a výzdobu, aniž by bylo nutné měnit hlavní kusy.

+

*

Dům stojí v obci nedaleko Prahy, na předměstí, stranou od chaosu města. Rodinný domek o ploše 130 m² byl navržen Petrem Šťastným pro mladou rodinu s malým dítětem.
Bydlení s volným půdorysem se okenními otvory s panoramatickým výhledem otevírá do okolní krajiny. Velká okna spojují interiér domu s exteriérem, uvnitř domu navozují pocity přímého pobývání venku.
Interiér doplňuje řešení exteriéru. Kuchyň je otevřená a propojená
s prostorným obývacím pokojem, nábytek je jednoduchý s čistými liniemi, bílými a neutrálními barvami. Obývací pokoj je řešen stejným způsobem,
s minimálním vybavením. Na přání klienta byly pro změkčení a vyzdobení prostoru použitymetalickétapety na stěně za televizorem a dekorační lustr nad oválným jídelním stolem.

Záměrem návrhu bylo vytvořit provozně dobře fungující interiér, kde barvy vestavěného nábytku budou neutrální; klient tak může snadno obměňovat doplňky a výzdobu, aniž by bylo nutné měnit hlavní kusy.

Dominantním a elegantním prvkem na rozhraní obou zón (kuchyň a obývací pokoj) je dřevěné schodiště z tmavého dubu se skleněným zábradlím.

Autorská zpráva
Foto bcstudio