Freedomek s interiérem IKEA

25.04.2013 Individuální bydlení, Rodinné domy

Marek Jan Štěpán / Atelier Štěpán
Nový typ Freedomku za cenu městské garsonky se představil na stavebním veletrhu v Brně. Tentokrát je vybaven nábytkem IKEA.

*

Projekt svobodného bydlení s názvem Freedomek se poprvé objevil na Václavském náměstí před třemi lety a od té doby se jeho koncept neustále vyvíjí. Vzbudil zájem po celém světě, nejprve ve Švýcarsku, pak v Anglii, Lybii nebo Austrálii. Nové možnosti se nabízejí také rodinám s dětmi, největší domky mají rozlohu 113 m2.

Na Mezinárodním stavebním veletrhu IBF v Brně od 23. do 27. dubna 2013 si mohou návštěvníci prohlédnout další novinku, ukázkový dům vybavený nábytkem IKEA za cenu 1,39 milionu korun včetně DPH. K vidění je na volné ploše mezi pavilony P a Z. Pokud si tu zájemci Freedomek objednají, mohou získat zajímavou veletržní slevu.
V rámci Mezinárodního stavebního veletrhu IBF proběhne v pátek dopoledne na přednáškovém molu také blok prezentací o dřevostavbách, jehož garantem je autor Freedomku Marek Jan Štěpán, a tématem jeho přednášky jsou právě Freedomky a selská ekologie.

Freedomek je z 95 procent vyroben ze dřeva. Jeho nosná konstrukce
z lepeného dřeva má přesné spoje podle švýcarského patentu. Zateplení tvoří dřevovláknitá izolace, která má vynikající fázový posun „den-noc“. Fasáda je zpracována ze severského modřínu. Vytápění domu je možné více způsoby od krbových kamen až po tepelné čerpadlo.

V oblasti použitých materiálů a jeho zpracování jsou Freedomky na světové úrovni, v loňském roce získaly veškeré dostupné certifikáty kvality i použitých technologií. Tyto technologie nabízejí uživateli téměř bezúdržbové, nízkonákladové bydlení i vyšší životnost stavby než u klasických dřevostaveb. Úsporu elektrické energie při vytápění zajišťují tepelně-izolační vlastnosti difúzně otevřené stěny, jejíž tloušťka 30 cm odpovídá tepelně-izolačním vlastnostem cihlové stěny o šířce 3,6 metru.

Freedomek nabízí moderní bydlení, zároveň však navozuje atmosféru útulného domova. Jeho pořízení, realizace i ukotvení na pozemku je jednoduché, rychlé a bez starostí, které obnáší stavba standardního domu. Výrobní společnost Freedomky zřídila i nové servisní oddělení, které zajistí služby od nákupu pozemku přes zajištění stavebního povolení až po vybavení interiéru. Rodiny i singles, kteří mají rádi novinky z dílny IKEA, mohou nově využít spolupráce s jejich designéry. Manažeři Freedomků uzavřeli dohodu
s IKEA sídlící na pražském Zličíně, Freedomek jim však na míru vybaví každý obchodní dům IKEA v České republice.

-věk
Foto archiv autora


*

*

*

*

*

*

*