Freedomek pro rodinné bydlení

05.05.2014 Individuální bydlení, Rodinné domy

Marek Jan Štěpán / Atelier Štěpán
M
odul Z pro rodiny s dětmi vznikl spojením dvou menších modulů M,
má čtyři pokoje o celkové ploše 74 m².

*

Freedomky určené pro bydlení rodin s dětmi jsou jarní novinkou v oblasti nízkoenergetických domů. Nově nabízejí modulární řešení ve tvaru písmen Z, L, U a V v několika designových varian­tách o zastavěné ploše až 140 m2.

Freedomek typu Z sto­jí nedaleko Prahy, poblíž zámku Štiřín, a nabízí komfortní bydlení na rozloze 74 m2. Majitelem domku je foto­graf Lukáš Pelech, který se do domku nastěhoval se svojí rodinou. „Koupi Freedomku předcházela naše dvouletá anabáze s hledáním vhodného domu k bydlení. Když už jsme byli
z výběru téměř zoufalí, naše architektka nám napůl žertem řekla: Tak si tam dejte třeba Freedomek. Na druhý den jsme se rozjeli do Brna, a bylo rozhodnuto,“
popisuje Lukáš Pelech.

Freedomek s kompletním návrhem od architek­ta včetně zakázkové výroby interiéru a nábytkem na míru vyšel na 3,2 milionu korun. „A to i přesto, že je atypický. Hodně jsme si vy­hráli s jeho interiérem. Využil jsem své profesní spolupráce s řadou českých firem, máme tedy koupelnu od Jiky, židle a stoly od TONu, svítidla od Brokisu,“ doplňuje Lukáš Pelech. Čtyři pokoje zatím manželům a jejich rok a půl staré dceři stačí, v budoucnu ale plánují připojení dalších modulů. Podobu interiéru, který splňuje přesné požadav­ky klienta, navrhli architekti z ateliéru Marka Jana Štěpána. Samotná stavba přitom trva­la stejně dlouho jako u ostatních typů. Řemeslníci ji postavili za dva měsíce, do dvou dnů pak dům osadili, napojili a nachystali k bydlení.

O tom, jak se ve Freedomku žije, se dozvěděli ná­vštěvníci Mezinárodního veletrhu v Brně přímo z úst jeho obyvatele, fotografa Lukáše Pelecha. Na místě si mohli prohlédnout, jak vypadá modul M.

Freedomky splňují vysoké nároky na estetické funkční bydlení na malé ploše. Jsou jedinečné svým přístupem k myšlence moderní­ho a svobodného bydlení, unikátním designem a použitými technologiemi. Právě v oblasti po­užitých materiálů a jejich zpracování jsou na světové špičce. Získaly veškeré potřeb­né certifikáty kvality i použitých technologií. Díky nim nabízí uživateli téměř bezúdržbové a nízko­nákladové bydlení a vyšší životnost stavby než
u klasických dřevostaveb. Tloušťka difúzně ote­vřené stěny 30 cm odpovídá tepel­ně-izolačním vlastnostem cihlové stěny o šířce 3,6 metru.

Modul Z pro rodiny s dětmi vznikl spojením dvou menších modulů M, interiér
o rozloze 74 m² se vyznačuje praktičností a množstvím zakomponovaných úložných prostor. Jeho cena je od 2 142 000 Kč (bez DPH).

Podle tiskové zprávy
Foto Freedomky