- Bydlení IQ - http://www.bydleni-iq.cz -

Dům u lesa

Jana Boušková / Miramari design
/ Bydlení „trochu jinak“: byt v přírodě s komfortem domu. Rodinný dům odpovídá velikosti bytu ve městě, je ale navržen do přírody.

*

Tento dům byl navržen pro lidi s nekonvenčním pohledem na bydlení, kteří se nebojí změny. Pro lidi, kteří očekávají příjemné, moderní, účelné, praktické
a funkční bydlení bez nároku na zbytečné metry čtvereční. V podstatě to je BYT V PŘÍRODĚ S KOMFORTEM DOMU. Metráží rodinný dům odpovídá právě velikosti bytu ve městě s tím rozdílem, že je navržen do přírody. Jedná se pilotní projekt komplexního nekonvenčního bydlení studia Miramari design.

Rychlá, efektivní výstavba současně nabízí takové technické řešení, které je ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Malý pozemek, střídmý dům s maximálním využitím plochy je důkazem, že se dá stavět rychle, efektivně, poměrně snadno a za „rozumné finance“.

Dům je navržen jako dřevostavba založená na železobetonových pasech. Jedná se o přízemní dům podélného obdélníkového půdorysu s klasickým sedlovým zastřešením. Podkroví (půda) je využita, otevřena z přízemí nad dvěma obytnými místnostmi.

Charakter dřevostavby spolu s dřevěnou antracitovou fasádou ze smrkového dřeva neruší okolí lesa a krajiny, naopak s přírodou splývá. Obvodovou konstrukci tvoří dřevěné nosné sloupky, tepelná izolace, difuzní folie, latě
a fasádní obklad. Vnitřní povrchy stěn jsou ze sádrokartonových desek s parozábranou.

Potenciál místa s orientací ke světovým stranám sever – jih byl maximálně využit. Ze severu od příjezdové komunikace je fasáda bez prosklení. Jižní fasáda s obytnými místnostmi je prosklená více méně celá, umožňuje tak výhled do lesa. Život v domě se propisuje z interiéru do exteriéru a opačně.

Tvarově je dům velmi čistý až tradiční, jednoduché a účelné řešení odpovídá trendu dnešního požadavku na bydlení a nechává vyniknout dřevostavbě jako takové.

Plocha pozemku 570 m2, zastavěná plocha 120 m2, užitná plocha 110 m2.

Autorská zpráva
Foto Petr Karšulín

*

 

*

*

*

*

*

*

*