Tři barvy, tři pokoje

07.02.2017 Rekonstrukce

Lenka Křemenová, David Maštálka / A1Architects
/ Byt v domě z přelomu 19. a 20. století se prosvětlil, dispozice se upravila pro potřeby dvou až čtyřčlenné rodiny.

*

Majitelé nájemního bytu na Vinohradech, který byl již značně opotřebován, nás oslovili s přáním jednoduché kompletní rekonstrukce bytu. Hlavním tématem bylo původní byt v domě z přelomu 19. a 20. století především prosvětlit a jemně upravit jeho dispozici, aby jej mohla užívat dvou až čtyřčlenná rodina nájemníků.

V průběhu debat se ukázalo, že velkou potřebu vyvolávají mimo jiné úložné prostory v ložnicích – otevřené šatny a také nevyhovující umístění kuchyně, původně oddělené od obytného prostoru s krásným balkonem. Z toho jasně vyplynul požadavek na sloučení kuchyňské a obytné části, čímž vznikly dvě velké plnohodnotné ložnice. Součástí návrhu byla kompletní rekonstrukce hygienického zázemí, které v sobě zároveň integruje technickou místnost
s pračkou. Kotel i pračka jsou skryty za posuvnými dveřmi a neruší tak čistý prostor koupelny s prostorným sprchovým koutem.

Vybavení bytu je koncipováno většinou jako pevné vestavné kusy nábytku doplněné o solitérní pohovky a stolky, vše v jemných pastelových barvách, které dodávají bytu příjemnou domácí atmosféru. Střední část bytu včetně šaten jsme navrhli ve světlých bílých tónech, aby prostor oproti předchozí výmalbě působil světle a přívětivě. Všechny tři pokoje jsou naopak pojednány ve třech odstínech pastelových barev. Koncept kontrastu barev se odráží též
v samotných parketových podlahách jednotlivých pokojů.

Týden po dokončení rekonstrukce se našel první spokojený nájemník, čímž započal nový život v jednom z bytů na Vinohradech.

Užitná plocha 78 m2.

Autorská zpráva
Foto David Maštálka

*

*

*

*

*

*

*