Interiér bytu v Plzni

21.07.2021 Rekonstrukce

Tereza Nová / Zábran Nová architekti
/ Byt v původní podobě působil tmavým a stísněným dojmem. Hlavním úkolem rekonstrukce bylo byt vyčistit, propojit a prosvětlit.

*

Slovany jsou jednou z plzeňských nejoblíbenějších čtvrtí pro bydlení, nachází ze zde řada cihlových bytových domů ze 60. let, které utvářejí poměrně kvalitní urbanismus, ale jejich interiéry jsou již většinou zastaralé
a nevyhovující současným představám o bydlení. Většina bytů má dispozici 2+1, stejně tak i řešený interiér, který se jeho nový majitel rozhodl kompletně zrekonstruovat.

Byt působil především ve vstupní části, koupelně a kuchyni tmavým
a stísněným dojmem, a proto bylo hlavním úkolem rekonstrukce byt vyčistit, propojit a prosvětlit.

Optického zvětšení a prosvětlení bytu jsme dosáhli především propojením kuchyně a obývacího pokoje a vytvořením interiérového okna z čirého skla mezi kuchyní a koupelnou. Pomohla i volba světlé lité podlahy a bílých nábytkových sestav v kuchyni a koupelně, doplněných masivními dubovými deskami, které korespondují s původními repasovanými parketami.

Atmosféru bytu dotváří kontrast jednoduchých sestav nábytku na míru s retro prvky z období vzniku domu, které si majitel sám sháněl po bazarech a bleších trzích a repasoval do výsledné podoby.

Autorská zpráva
Foto archiv autorky

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*