Rekonstrukce panelákového bytu v Praze

14.01.2020 Panelákové byty

Eva Bradáčová
Bílý interiér působí harmonicky, neubírá světlo a navozuje pocit čistoty. Celý byt působí vzdušně a prostorně.

*

Velmi ojedinělý interiér vznikl na základě přání a snů klientů. Zcestovalí majitelé bytu snili o bílém interiéru. Říkáte si nesmysl? Nepředstavitelné!
A nepraktické? A není to náhodou v současné době plné robotických vysavačů a stále více oblíbených paní na úklid jen předsudek?

Bílý interiér má několik výhod: působí harmonicky, neubírá světlo a navozuje pocit čistoty. Celý byt působí vzdušněji a prostorněji. Navíc je jednoduchý
a elegantní. Díky barevným doplňkům je interiér svěží, a může změnit svůj vzhled, kdykoli si majitelé oblíbí jinou barvu, a to bez velkých investic.

Bílá jako základ dává velmi dobře vyniknout uměleckým předmětům v policích, obrazům a 3D tapetám na stěnách, nebo barevnému designovému nábytku
a osvětlení.

Na opačném principu je navržena koupelna a samostatné WC. Na stěnách je šedý obklad, který dává vyniknout bílé sanitě a koupelnovému nábytku.

Interiér je vybaven nepřímým LED osvětlením, které se těší stále větší oblibě. LED pásky jsou použity hlavně pod stropem, po obvodu kuchyňských skříněk
a úložných skříní na chodbě. Interiér tak může být příjemně osvětlen během celého večera.

Někdo by si mohl myslet, že majitelé bytu udělali chybu a nyní bědují. Omyl. Jsou ve svém vysněném bytě šťastní a stále se ze svých cest těší domů.

Plocha bytu 70 m2.

Autorská zpráva
Foto Jiří Ernest

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

 

*

 

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*