Rekonstrukce bytu v Brně

18.07.2019 Malé byty, Panelákové byty

Radko Květ, Radek Sládeček
/ Dispozice panelákového bytu se proměnila novou polohou koupelny.
Do rozšířené kuchyně se vejde jídelní stůl, u vstupu vznikla šatna.

*

 

Předmětem návrhu a realizace je rekonstrukce bytu 1+1 v panelovém domě ze 70. let. Autorem studie je architekt Radko Květ. Původní standardní dispozice s typizovaným hygienickým jádrem a krátkou přilehlou kuchyňskou linkou byla upravena změnou polohy a orientace koupelny a zařízení kuchyně.

Kuchyňská linka je nově umístěna u podélné stěny, takže nabízí dostatečnou pracovní plochu. Na protější stěně je umístěna lednice a spížní skříně. K jídelnímu stolu se vejde až pět osob. V obývacím pokoji s ložnicí je použita sklopná postel a výklopná konzola TV.

Výrazným prvkem v obývacím pokoji je lemování dveřního nadpraží dýhovanou policí s nepřímým osvětlením. Nově vyzděná hmota instalačního jádra je směrem do kuchyně doplněna úložnými nikami.

Naše kancelář zpracovala prováděcí dokumentaci interiéru. V rámci tohoto návrhu byla upravena dispozice koupelny tak, aby byl zachován přístup k dešťovému svodu, doplněn nadsvětlík šatny a koupelny, detailně navržen vestavný nábytek, proveden výběr veškerého materiálového řešení a koncových zařizovacích předmětů. Na základě podnětu klienta, který si nepřál zcela bílý interiér, bylo navrženo obroušení několika stěn na betonový povrch.

Autorská zpráva
Foto Jaroslav Hejzlar a archiv autora

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*