Postele, které rostou s rodinou

23.01.2019 Nábytek, doplňky

Miroslava Bienová, Michaela Hrnečková / Little design
/ Řešení variabilních postelí, které se přizpůsobí životu rodiny i jejím potřebám v každém věku dětí, v každé situaci.

*

Hledáte řešení pro spaní svých dětí?
Nechcete neustále pořizovat nové a nové postele podle aktuální situace?
Nechcete si uzavřít žádnou možnost, protože ještě nevíte, čím vás život překvapí?
Máme pro vás tip! Na příkladu dvou sourozenců představíme postele, které rostou s rodinou.

Jonáš / 2 roky
Jonášovi se narodila sestřička, uvolnil jí místo v dětské postýlce a rodiče mu chtějí pořídit už „dospěláckou“ postel. Nemůže být ale moc vysoká, aby Jonáš z postele v noci nepadal. Pořídí tedy postel, která včetně matrace bude pouhých 22 cm nad zemí, a pro jistotu k ní dočasně připevní zábranu.
Typ A – nízké jednolůžko s nebesy

Jonáš / 4 roky, Johanka / 2 roky
Nastal čas, aby se i Johanka přestěhovala do větší postele, rodiče jí pořídí stejnou postel, jakou měl dosud Jonáš. Jonášovi dokoupením zvyšujících prvků jeho stávající lůžko vyroste, matraci má nově ve výšce 46 cm nad zemí. Pod postelí přibudou praktické zásuvky na peřiny i Jonášovy hračky. Zábranu mu pro jistotu ještě ponechají.
Typ B – vyšší jednolůžko s úložným prostorem a s nebesy

Jonáš / 6 let, Johanka / 4 roky
Jonáš jde do školy. Je potřeba v pokoji udělat místo psacímu stolu. Postele obou dětí se propojí zvýšenými trámky, Johančina se podsune pod Jonášovu. Dole tak vznikne i čtecí koutek s knihovnou. A Jonáš bude spát konečně nahoře! Stoupání po schůdkách bude bezpečné pro něj i pro Johanku, zároveň pohodlné pro rodiče ve chvílích, kdy budou chtít převléci povlečení nebo donést nemocnému Jonášovi čaj.
Typ D – palanda s úložným prostorem do L

Jonáš / 12 let, Johanka / 10 let
Rodina se stěhuje do nového domu se zahradou. Každé dítě má svůj vlastní pokoj. Postele se tedy opět rozdělí na dvě samostatná lůžka. Jednomu zůstane knihovna. Schůdky s praktickými zásuvkami pak mohou sloužit jako originální skříňka na hračky i „posed“, odkud je z okna báječně vidět do zahrady.
Typ I – vyšší jednolůžko s úložným prostorem

Důmyslný systém variabilních postelí se přizpůsobí každé rodinné situaci. Všechny možnosti dispozičního řešení zůstávají otevřené, ať už budete žít kdekoli a s jakkoli početnou rodinou. Využijete stále stejné postele, obměníte pouze trámky za zvýšené, případně pořídíte schůdky nebo úložné zásuvky.

Postele jsme rozdělili na 8 základních dispozičních řešení, z nichž každé má ještě vlastní podvarianty, celkem to je neuvěřitelných 36 dispozičních variant
a nespočet barevných kombinací.

Autorská zpráva
Foto Vojta Herout a archiv autorek

*

shop.littledesign.cz