Domácí minipracovny

08.02.2019 Design, Nábytek, doplňky

Michael Hilgers
/ Klasickým domácím pracovnám zvoní hrana. Bedny s mohutným
monitorem vystřídaly notebooky, tablety a lehké ultrabooky.

*

Klasický pracovní stůl je najednou starožitným monstrem, které zcela postrádá smysl. „Kdo chce obětovat dva čtvereční metry obývacího prostoru pro nábytek, který používáme jenom občas a který nedokáže reagovat na moderní a budoucí zařízení pro domácí práci?“ přemítal berlínský designér Michael Hilgers.

Jeho odpovědí na takovou otázku je pracovní místo Hidesk, které problém domácí pracovny elegantně řeší. Potěší nejenom všechny singles, ale také rodinu, která ve svém bytě musí bojovat o každý centimetr.

Kouzelná a chytře vymyšlená skládací pracovna nabízí pracovní plochu o šířce 75 centimetrů, na kterou se bez problému vejde i patnáctipalcový notebook
s myší. Po skončení práce můžete Hidesk jednoduše složit a opřít ho o stěnu, nebo ho na zeď zavěsit; jeho tloušťka ve složeném stavu je jenom osm centimetrů, takže nebude překážet.

Rozložená pracovna nabízí několik poliček, do nichž můžete umístit tablet, knihy, časopisy i psací potřeby. Zadní panel je navíc přizpůsoben pro přívod proudu pro nabíječku, takže se nemusíte potýkat se spletí kabelů.

Hidesk je zhotoven z odolné překližky, kovové díly jsou vyrobeny
z práškovaného hliníku. Pracovna je velmi lehká; díky tomu není problém ji přemisťovat z jedné místnosti do druhé. Vybírat můžete z několika barevných provedení.

Michael má řešení i pro případ, kdy chcete domácí pracovně přidělit stálé umístění. Vytvořil pracovní místo Mueller Flatmate; je moderní variací na malé sekretáře s výklopnou deskou, které byly oblíbené v devatenáctém století.

Ještě úspornější variantou je Mueller Workframe, pracovní deska, kterou můžete zavěsit na zeď. Oba modely lze po skončení práce jednoduše uzavřít sklopnou pracovní deskou. Stejně jako Hidesk mají obě verze elegantně vyřešený rozvod elektrických zásuvek, takže je nutné připojit jenom jeden přívodní kabel.

A co se čtečkou nebo s tabletem, když je chcete odložit, ale tak, aby zůstaly pořád při ruce? Pokud vám vadí, že se vaše přístroje pořád někde povalují, můžete využívat další šikovnou vychytávku z Michaelovy tvůrčí dílny.

Elegantní polici Mueller Bibook můžete zavěsit na stěnu poblíž postele, pohovky nebo vašeho oblíbeného křesla. Svou „placičku“ tak můžete bezpečně a úhledně odložit, takže jí nehrozí poškození nebo polití kávou.

Štěrbina v regálu umožňuje připojení kabelu nabíječky. Tvar police je univerzální, takže ji můžete zavěsit ve dvou polohách – s regálem pro přístroj orientovaným buď vodorovně, nebo svisle.

Text Ivan Novotný
Zdroj:
www.michaelhilgers.de