Chytré pohovky

26.03.2021 Nábytek, doplňky

Feydom Furniture
/ Tvarově jednoduchý, přitom atraktivní sedací nábytek se dokáže přizpůsobit rozměrům místnosti i odlišnému využití.

*

Relaxační část obývacího pokoje představuje pohodlné sezení, kde si rodina může společně povídat, ale také se tu mohou jednotliví členové rodiny natáhnout při sledování televize, čtení knihy nebo poslechu hudby. Když přijede návštěva, obvykle se z pohovky musí stát provizorní lůžko. Mezi rozkládacími pohovkami většinou nenajdeme takovou, aby vyhověla našim estetickým i rozměrovým požadavkům.

Na trhu se objevil cenově dostupný sedací nábytek příjemného designu, který se jako stavebnice snadno proměňuje podle okamžitých potřeb rodiny – z dlouhého gauče se stane rohová sestava, jindy zase manželská postel, křeslo s vysokými područkami se změní na longue chaise či lůžko pro hosta. Každá sestava představuje spoustu variant, přidáváním prvků se množství kombinací ještě zvyšuje. Všechny úpravy se provádějí během několika sekund a bez velké námahy.

Autory promyšlených sestav jsou makedonští designéři, jejichž úkolem bylo navrhnout jednoduchý multifunkční nábytek, který bude také odolný, nenáročný na údržbu a cenově dostupný. Studio Feydom Furniture bylo založeno v roce 2006, z malé nábytkářské dílny ve Skopje se stal velký výrobní podnik a jeho produkty se prodávají v 17 zemích po celém světě. Nábytek získal několik mezinárodních ocenění – Interior Innovation Award
v roce 2012 a 2014, German Design Award v roce 2013 nebo A´Design Award Winter 2013.

Multifunkční pohovka BonBon se skládá ze čtyř elementů:
A – dvoumístný gauč, jednolůžko nebo pohodlné křeslo
B – polštář
C – taburet / zadní podpora
D – podpora na ruce, úložný prostor

Model BonBon L obsahuje dva prvky A, čtyři B, dva C a dva D elementy.
Model BonBon M se skládá ze dvou elementů A, tří B, jednoho C a jednoho D.
Model BonBon S se skládá ze dvou A a dvou B elementů.
Přidáváním a uspořádáním prvků může vzniknout dvoumístný gauč, tří nebo čtyřmístná pohovka, rohová sedací souprava, jednolůžko, manželská postel…
Prvky jsou vyrobeny z rámu z masivního dřeva a HD polyuretanu. Snadno odnímatelné tkaniny a polštáře se mohou prát v pračce.
Stejně jako u ostatních sestav je čalounění na výběr v osmi barvách – medové, kapučíno, čokoládové, bílé, středně nebo tmavě šedé, černé
a červené. Podívejte se na video.

Cuban je stavebnicová pohovka s velikým a měkkým sedákem a dvěma vrstvami polštářů. Jednotlivé moduly – roh, křeslo a taburet lze kombinovat podle libosti a sestavit velké, nebo malé rohové komplety, třímístnou pohovku, křeslo, dvoulůžko. Pod celou sedací částí je úložný prostor. Více uvidíte na videu.

Rohová sestava Gemini je souprava až pro 6 osob, během chvilky se promění na velkou manželskou postel, anebo sestavu s oddělenými lůžky. Prodává se ve třech velikostních variacích A, M a Z. Zadní podpora nabízí z obou stran vnitřní úložný prostor. Opět více na videu.

Model Q6 je křeslo o rozměrech 90 x 96 cm, které se jednoduchým posunem čtyř částí přemění na samostatné lůžko 192 x 75 cm, nebo malou rohovou sedací soupravu s různě nastavitelnými rozměry. Sestava je vyrobena
z masivního bukového dřeva pokrytého polyuretanovou pěnou, čalounění je semišové. Také křeslo je na videu.

Pohovka Matacao zaujme nekonvenčním tvarovým pojetím. Z rohové pohovky je možné vytvořit dvě dvoumístné, třímístný gauč s křeslem nebo na relaxační válendu. Je vhodná do větších obývacích pokojů. Zde je video.

-věk
Zdroj: feydom.cz

*

*

*