Malý byt na Letné

12.01.2022 Malé byty, Rekonstrukce

Hana Drdlová / HADA
/ Po rekonstrukci bytu vládne bílá barva doplněná o dřevené solitéry. Staré skleničky, nádobí a lampy po babičce znovu plní svoji funkci.

*

Původní byt byl po menší, ne zcela šťastné rekonstrukci (kuchyně v předsíni, plastová okna, linoleum na podlaze, průtokové čerpadlo nad vanou, veselé barvy na stěnách).

Rekonstrukce

Záměrem bylo vytvořit světlé, vzdušné bydlení pro mladý bezdětný pár. Byt prošel celkovou rekonstrukcí (nové podlahy, omítky, okna, dveře, TZB). Podařilo se zachovat jen rákosový strop s fabiony.

Dispozice bytu byla nepatrně upravena. Namísto WC a komory vznikla koupelna prosvětlující chodbou celý byt. Z původní malé a tmavé koupelny se stala technická místnost, která výborně slouží i jako sklad sportovních potřeb. Kuchyně se přestěhovala do obývacího pokoje, kterému dominuje stůl ze starého dřeva.

Celému bytu vládne bílá barva doplněná o dřevené solitéry. Staré sváteční skleničky, nádobí a lampy po babičce nebo kamarádech znovu plní svoji funkci. Obytnou místnost zútulňuje ovčí tapeta. Výrazy protagonistů vedly k nejedné zajímavé diskuzi.

Obytná plocha: 57 m2
Orientace místností: SV, JZ
Rozpočet: 600 tis + nábytek

Použité materiály

Podlahy: dřevěná plovoucí podlaha, v komoře a koupelně dlažba
Stěny: omítky, tapeta, keramická mozaika
Topení: kondenzační plynový kotel, radiátory
Osvětlení: funkcionalistické lampy
Nábytek: bílá matně lakovaná MDF či lamino, solitéry ze starého masivu

Autorská zpráva
Foto Jakub Skokan, Martin Tůma, BoysPlayNice

*

*

*

*

*