Hipsterská garsonka a pohodový 2kk

10.09.2019 Malé byty, Rekonstrukce

Michaela Košařová, František Košař
/ Z původního velkého bytu vznikly dva menší. Interiéry respektují styl historického domu, ale vybavení vyhovuje současným potřebám.   

*

Zhruba před rokem nás oslovil manželský pár s plánem zrekonstruovat byt na Vinohradech v Praze. Zadáním bylo vytvořit bydlení na pronájem s interiérem ve vyšším standardu. Byt měl tři poměrně velké místnosti, které byly nezávisle na sobě napojeny na velkorysou chodbu.

Investoři jsou odvážní, a tak jsme vyzkoušeli pokus; jeden velký byt jsme rozdělili na dva menší, které se budou snadněji pronajímat.

Vznikl jeden byt o dispozici 2kk a jeden o dispozici 1kk. Široká chodba se rozdělila na dvě užší, ale dostatečně pohodlné chodby. Vysoké stropy jsou v některých částech využívány nejen na spaní (v bytě 1kk), ale také jako úložné prostory, které jsou přístupné po mobilních schůdkách. Přes vnitřní domovní světlík – šachtu – jsme dostali světlo i do temné koupelny v bytě 1kk. Do šachty se vestavěla luxferová „okna“ a těmi prochází denní světlo přes kuchyni do koupelny, odtud skleněnými dveřmi až do chodby.

Interiér je řešen na míru a byl propracován do posledního detailu. Zrcadla nám pomohla docílit zajímavých efektů, a to nejen na chodbě, ale také v kuchyňských sestavách.

Barevně se v bytech objevuje kontrastní kombinace černé a bílé, kterou doplňuje medová barva přírodní dubové podlahy.

Autorská zpráva
Foto archiv autorů

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*