Byt pro studenta, Praha-Břevnov

14.01.2019 Malé byty

Theresa Kjellberg, Štěpán Matoušek / Small Smart Architecture
/ Byt pro studenta za co nejméně peněz a co nejkratší čas měl vytvořit podmínky pro budoucí doplňování funkcí a nábytku.

+

Byt je v přízemí domu z padesátých let minulého století. Na stěnách jsou bakelitové vypínače, které se dochovaly v perfektním stavu. V pokoji zůstala původní dřevěná podlaha bez povrchové úpravy, okna a parapety jsou také původní. Celková podlahová plocha je 31 m².

Ideální byt pro studenta. Interiér je světlý, vzdušný a snadno udržovatelný.

Zadání projektu znělo: zařídit byt pro studenta za co nejméně peněz a co nejkratší čas, a současně vytvořit přípravu pro budoucí doplňování funkcí
a nábytku. Téměř nepatrný rozpočet nás donutil k úsporným stavebním úpravám a pečlivému výběru jednotlivých kusů nábytku s ohledem na jejich budoucí využití. To se projevilo především u kuchyňské linky, která je nyní pouhým torzem budoucí kuchyně. Pracovní deska umístěná na nožičkách je připravena k vestavbě spodních skříněk, myčky nádobí, pračky, varné desky
a trouby. Stěnu za dřezem prozatím před vodou chrání zrcadlo, které bude po obložení stěny přemístěno do předsíně. Tam je umístěna také velká vestavěná skříň poskytující dostatek úložného prostoru. V kuchyni jsme odstranili vrstvy starého PVC a očištěný podkladní beton jsme upravili bílou syntetickou barvou na zátěžové podlahy.

Doba realizace včetně stavebních úprav a výmalby trvala jeden týden. Rozpočet unesl i nákup lednice z oddělení vráceného zboží v Ikea.

Autorská zpráva
Foto archiv autorů