S filmem až do vany / koupelnové televizory

16.10.2018 Interiéry, Koupelny

Koupelna nemusí být místem jen očisty, ale také relaxace. V lázni je
možné uvolnit všechny smysly a naladit se do duševní pohody. Pro
někoho je v takové chvíli příjemné i sledování televize či filmu.

*

Anglická firma Videotree se formuje na trhu již dobrých 15 let. Pamatuju si jejich první výtvory v podobě plechově vyhlížejících boxů s obrazovkou uprostřed a reproduktory po stranách. Na svou dobu určitě výjimečný přístroj. O patnáct let později již Videotree disponuje moderními technologiemi
v několika produktových a designových řadách, které se staly vyhledávanými po celé Evropě. Videotree má poměrně logicky rozdělené produktové řady tak, aby byla schopna uspokojit většinu požadavků zákazníků. To není běžná praxe, neboť spousta výrobců má svou filozofii, a té se neoblomně drží.

První produktovou řadou je série Valance. Ta není určena primárně pro koupelnové aplikace, ale pro designová řešení v obývacích pokojích, ložnicích či pracovnách, kdy chcete televizor zabudovat do nábytku, nebo zapustit do stěny. V nabídce jsou v současnosti úhlopříčky 32“ až 55“, ale předpokládám, že Videotree využije v blízké budoucnosti i možnosti aplikace větších formátů. Rozdíl od běžné televizi je v konstrukci šasi, to je obdélníkové s přesnými úhly, takže přesně zapadne do připraveného otvoru.

Slimline je už plnohodnotnou koupelnovou televizí (nebo řekněme TV pro použití ve vlhkém prostředí s krytím IP66). Nabídka zahrnuje rozměry 19“ až 55“, což je dostatečné pro koupelnovou aplikaci. Design je opět velmi jednoduchý a funkční, výrobce nabízí čelní sklo v odstínu bílá, černá a zrcadlová. TV má hliníkový rám, který na přání a za příplatek může být osazen LED podsvícením, takže se při montáži na stěnu nebo do stěny s malým odsazením na stranách dosáhne zajímavého světelného efektu. Televizor je plně vybaven všemi potřebnými vstupy a tunery (HDMI, LAN, VGA, DVI apod.). Počítá se s externími reproduktory, které je možno umístit např. do sádrokartonového stropu, nebo zabudovat do stěny.

Série Mirros je čistě instalační záležitostí, základem je speciálně připravená zrcadlová plocha v rozměru, který zákazník požaduje. Výrobce má také dva rozměry předdefinované (750×900 nebo 1600×900 mm). V rámci plochy je umístěn 19“ nebo 27“ LCD panel. Nejběžnějším umístěním je středová plocha nebo levý či pravý spodní roh. Při vypnutém stavu se zrcadlo chová jako běžná zrcadlová plocha, po zapnutí se vysvítí plocha obrazovky. Série Mirros je designově skvělá věc, samozřejmě díky zákaznickému designu a kusové výrobě trošku cenově náročnější.

Poslední modelovou řadou je Videospa. S netradičními zakulacenými rohy se trochu designově vymyká, ale jelikož není TV plně zapuštěna do stěny, může to být naopak zajímavý prvek v moderně řešených koupelnách. Videospa se nabízí v úhlopříčkách 19“ a 27“, ve trojím provedení čelního skla: bílá, černá
a zrcadlová. TV lze ovládat dotykovými tlačítky přímo na TV, nebo unikátním ovladačem s označením Ai. Reproduktory jsou opět řešeny jako externí.

Použití výrobků Videotree je různé: jednak pro rezidenční aplikace, pro které jsou primárně určeny, ale také pro hotelové účely (instalovány jsou
v řetězcích, jako je Corinthia, Hyatt, Four Seasons, Radisson apod.), ve wellness centrech, zdravotnických zařízeních nebo luxusních jachtách brázdících moře a oceány. Hledáte-li vhodný výrobek pro váš rezidenční či komerční projekt, určitě zvažte možnost použití Videotree výrobků.

-JP-
Foto HIFI-GUIDE

www.hifi-guide.cz