Podkrovní koupelna

09.06.2020 Koupelny

Andrea Jašková
/ Tmavý stísněný prostor malé koupelny v rodinném domě se proměnil ve vzdušnou a otevřenou místnost s výhledem do lesa.

*

Malá podkrovní koupelna v rodinném domku sloužila své funkci již 20 let. Majitelé se však rozhodli změnit čistě účelový prostor v obytnou a relaxační koupelnu, kde si mohou odpočinout ve vaně, nebo si dopřát masáž ve sprchovém koutě, relaxovat při hudbě, a přitom sledovat okolní krajinu.

Tmavý stísněný prostor malé podkrovní koupelny se tak proměnil ve vzdušnou a otevřenou místnost. Vybouráním předatikové příčky se prostor výrazně zvětšil a osazením velkého ateliérového okna se otevřel výhled do sousedícího lesa. Čistě bílá koupelna je tak světlým místem v domě, přestože je orientována převážně na sever.

Majitelé si teď mohou každý den užívat své malé domácí lázně. V rozehřáté vaně se skleničkou vína v pohodlí domova jsou v zimě součástí zasněžené krajiny, v létě ranní slunce naplní celou místnost a spolu s masážní sprchou dodá majitelům energii na celý den.

Koupelna skýtá dostatečné množství úložných prostor, přesto je vše skryto před zraky návštěvníků. Velká plocha zrcadla, zásuvky s automatickými výsuvy nebo skleněný pult s vanou pro dva, to vše představuje kapacitu pro potřeby větší rodiny. V koupelně je tedy vše po ruce, a zároveň vždy působí čistým
a udržovaným dojmem.

Podsvícení zrcadla, osvětlení pultu s vanou a hlavní osvětlení v podhledu koupelny umožňuje měnit atmosféru. Z příjemně relaxačního osvětlení tak lze přejít až na intenzivní světlo podobné dennímu osvětlení.

Autorská zpráva
Foto autorka

*

*

*